Ergonomiczne wyposażenie biura

Opublikowane przez ekipeo 23/10/2018 0 Komentarzy 829 odsłon

Ergonomia pracy jest niezwykle istotna w kontekście pracy biurowej. Spędzanie długich godzin przy komputerze nie pozostaje obojętne dla naszego zdrowia – szczególnie gdy odbywa się to codziennie, od poniedziałku do piątku przez wiele lat. Dlatego też powinniśmy zadbać o nasze środowisko pracy – takie podstawowe akcesoria jak podkładka pod myszkę i wygodny fotel to minimum, którego winniśmy oczekiwać od naszego pracodawcy.podkładka pod mysz

 

Jak stworzyć dla siebie zdrowe miejsce pracy?

Wiele towarzystw higieny stara się opracowywać rekomendacje dotyczące tego, jak wyglądać powinno optymalne stanowisko pracy dla pracownika. Do elementów, na które trzeba konkretnie zwrócić uwagę jest to, czy dostępny jest komfortowy i do tego ergonomiczny fotel oraz czy przestrzegane są zasady higienicznej pracy z komputerem.

Przedstawimy poniżej kilka elementów, na które trzeba zwrócić uwagę:

  • odległość głowy od monitora,
  • kąt patrzenia na ekran komputera,
  • odległość tułowia od stanowiska komputerowego,
  • nachylenie osi kręgosłupa w stosunku do oparcia fotela,
  • nachylenie oparcia fotela w stosunku do płaszczyzny prostopadłej do podłoża,
  • odległość rąk i długość oparcia przedramion,
  • odległość komputera i nóg od ściany.

 

Jak zadbać o ergonomię w biurze?

Dobrym punktem wyjścia jest zabezpieczenie się przed schorzeniami typowymi dla pracowników biurowych. Tyczy się to zwłaszcza schorzeń kręgosłupa oraz neuropatii z ucisku – zwłaszcza zespołu cieśni nadgarstka. Świetnie przed tym zabezpieczają specjalne poduszki sensoryczne, które ograniczają nacisk na powierzchnię nadgarstka. Dostępne dla pracowników są również specjalistyczne podstawki pod monitor, które znacząco ułatwiają ustawienie monitora zgodnie z zasadami ergonomii pracy.

Problemy z ergonomią pracy tyczą się nie tylko osób korzystających z PC-tów. Również i laptopy mogą być niezwykle niekomfortowe dla celów pracy. Dlatego warto wybrać dedykowane rozwiązania, jak specjalistyczna podstawka pod laptopa, która pozwala zorganizować komfortowe i zdrowe stanowisko pracy.

podstawka pod laptop

Dodaj Komentarz