Filtr do paliwa

Opublikowane przez ekipeo 19/02/2016 0 Komentarzy 4145 odsłon

Rola filtrów w samochodzie jest bardzo istotna. Spora liczba kierowców zdaje się jednak o tym nie wiedzieć, bowiem powszechnie bagatelizuje się wymianę filtrów, w tym filtra paliwa. Tymczasem, filtr paliwa ma ogromne znaczenie dla trwałości m.in. układu wtryskowego. 

Regularna wymiana filtra paliwa jest bardzo istotna. Interwały wymiany podane przez producenta powinny być obligatoryjnie przestrzegane. Nie można ich wydłużać. Niesprawny filtr paliwa będzie generować kolejne koszty, które często przekraczają jego zakup.

Istotne zadania filtra paliwa

Podstawowa rola filtra paliwa to zatrzymanie wszelkich zanieczyszczeń stałych, które mogą przenikać do paliwa. Filtry do oleju napędowego wyłapują dodatkowo także cząsteczki wody, dzięki tzw. odwadniaczom, które umieszczone zostały w dolnej części obudowy filtra. Filtr paliwa, bez względu na dedykowany silnik, oddziela cząstki stałe przy użyciu wkładów ze specjalnego papieru filtracyjnego.

filtr do paliwa

filtr do paliwa

Filtr paliwa montuje się w zespole wtryskowym, zwykle głęboko w komorze silnika. Prawidłowa filtracja paliwa jest o tyle istotna, że chroni silnik oraz jego podzespoły przed zużyciem. Zaniedbanie wymiany lub zastosowanie słabej jakości filtra paliwa może doprowadzić do poważnych kłopotów dlatego zaleca się stosować sprawdzony, dobrej jakości produkt i uczulić się na interwały wymiany, przewidziane przez producenta samochodu.

Wymiana filtra paliwa

Filtra paliwa powinno się wymieniać wedle zaleceń producenta samochodu. Na ogół, wymiana filtra wymagana jest po przejechaniu około 40 do 60 tysięcy kilometrów. Nieco inaczej wygląda to w przypadku silników wysokoprężnych, gdzie filtr paliwa zaleca się wymieniać po przejechaniu zaledwie 20 tys. km. Powodem takiej sytuacji jest gromadząca się woda.

Pamiętajmy, że wymiana filtra paliwa to bardzo istotna kwestia, której nie należy bagatelizować. Zbyt długie zwlekanie z wymianą wpływa niekorzystnie na silnik i jego pracę. Ponadto unikajmy filtrów niskiej jakości, które charakteryzuje gorsza filtracja tj. przedostawanie się twardych okruchów i wody do wrażliwych części instalacji układu wtryskowego. Polecamy dystrybutora http://www.nowe-filtry.pl/filtr,paliwa/k,100261/, gdzie znajdziecie wyłącznie dobrej jakości filtry paliwa.

Popularni producenci filtrów paliwa

Niezależnie od tego, czy filtr paliwa kupujemy w placówce stacjonarnej, czy w internetowym sklepie motoryzacyjnym należy korzystać z oferty wyłącznie zaufanych, renomowanych producentów filtrów paliwa. Prym w dziedzinie filtracji paliwa wiodą obecnie takie firmy, jak: Bosch, Filtron, Magneti Marelli, Mann oraz Fiaam.

Dodaj Komentarz