Firanki czy rolety – jak dokonać wyboru?

Opublikowane przez Redakcja 30/01/2014 0 Komentarzy 946 odsłon

Pomimo dużych możliwości  jakie daje nam rynek odnośnie dekoracji okiennej, wciąż bardzo często wybieramy firanki. Są one traktowane jako standardowa i klasyczna forma wyposażenia każdego wnętrza. Dlaczego tak się dzieje, skoro rynek proponuje ogromny wachlarz różnorodnych rozwiązań?

couch-168392-mŚwiat firanek
Firanka to rozwiązanie klasyczne i lubiane przez wiele osób, które nie przysparza zbyt wielu problemów z upięciem oraz dobraniem do stylu całego wnętrza. Bardzo często zdarza się, że przenosimy zwyczaje estetyczne z naszych rodzinnych domów i kupujemy tradycyjne firanki, gdyż jeszcze kilkanaście lat temu nie miały one żadnej konkurencji. Dziś sprawy mają się nieco inaczej, ponieważ na rynku znajduje się mnóstwo producentów, którzy na każdym kroku zaskakują szeroka ofertą tkanin oraz akcesoriów dekoracyjnych.

Alternatywa dla firanek – rolety
Rolety najczęściej wybierają osoby, które cenią sobie prywatność i nie chcą widzieć ciekawskich spojrzeń sąsiadów pochodzących zza okna. Firanka bowiem, nawet w ciemnym kolorze z dodatkowymi ozdobami nie jest wystarczającym zabezpieczeniem. Jedną z największych zalet rolet, które stawiają je nad firankami jest doskonałe regulowanie dopływu światła. Dzięki temu w czasie jesiennego pochmurnego dnia możemy bez problemu wpuścić do salonu całe dostępne światło, dzięki uniesieniu rolet. Oczywiście istnieje również możliwość odwrotnego działania – podczas letnich upałów możemy bardzo szybko zminimalizować dostęp drażniących promieni okiennych poprzez opuszczenie rolet.

Montaż rolet
Przed montażem rolet należy pamiętać by na początku usnąć karnisze, na których wisiały firanki i zasłony, gdyż połączenie tych dwóch elementów nie wyglądałoby zbyt korzystnie. Tego typu działanie zazwyczaj związane jest z małym remontem, gdyż o ile firanka bardzo sprawnie zasłoni stary parapet, o tyle roleta wyciągnie wszystkie jego mankamenty. Rolety nadają wnętrzu nowoczesnego charakteru i w zależności od tego jaki wybierzemy kolor materiału mogę ochłodzić jak i ocieplić mieszkanie.

Zobacz: http://www.oknoart.pl/ 

Dodaj Komentarz