Firma w UK- o czym warto pamiętać

Opublikowane przez Redakcja 19/08/2020 0 Komentarzy 461 odsłon
Rozpoczęcie działalności to proces, a nie wydarzenie. Należy tutaj podjąć setki małych decyzji. Jeśli chcesz odnieść sukces, musisz podejść do nich z zimną głową i wykazać się konsekwencją. Sprawdź. jak założyć firmę w Anglii.

Jak założyć działalność w Anglii?

Oceń swój pomysł na biznes. Zastanów się, czy Twoje przedsięwzięcie ma sens. Teraz napisz jednostronicowy biznesplan. Nakreśl w nim swój cel i sposób, w jaki go osiągniesz. Przeprowadź badania rynku. Dowiedz się, możliwie jak najwięcej o swoich klientach i konkurencji. Następnie przygotuj prognozę sprzedaży. Ustal realną liczbę. Teraz zaplanuj budżet, zastanów się, ile możesz zarobić. W kolejnym etapie przygotuj dokładny biznesplan. Zawrzyj w nim wszystkie szczegóły, w tym marketing i promocję. Założenie spółki LTD wymaga też zorganizowania finansów. Pomyśl, ile potrzebujesz i jakie będą źródła finansowania działalności. Zastanawiasz się, jak założyć firmę w Anglii? Jeśli tak, skorzystaj z naszych podpowiedzi.

semperparatus

Jak wygląda założenie spółki LTD?

Private Limited Company (LTD) to podmiot prawny odrębny od osób, które je prowadzą. Założenie firmy w Anglii czyli spółki LTD wymaga rejestracji w Companies House. Potrzebuje co najmniej jednego dyrektora i jednego udziałowca. Akcje spółki nie mogą być przedmiotem publicznego obrotu.

Jeśli chcesz założyć spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością, wybierz dla niej nazwę, która nie jest bezpośrednio związana z tym, co robisz, na wypadek gdybyś planował zmienić/rozszerzyć działalność w przyszłości. Następnie zdecyduj, gdzie będzie miała siedzibę i kto będzie miał w niej udziały. Możesz dołączyć dowolnych udziałowców. Pamiętaj, że całkowita liczba udziałów ma być podzielona proporcjonalnie do kapitału. Warto sprzedać przynajmniej jedną akcję innej osobie, tak, aby w przypadku nieporozumień, ktoś mógł rozstrzygnąć remis. Jeśli sprzedajesz komuś akcję, musisz uiścić opłatę skarbową w lokalnym biurze HMRC. Po podjęciu powyższych decyzji kolejnym etapem założenia spółki LTD jest rejestracja w Companies House. Formularze online przeprowadzą się przez proces konfiguracji. Companies House sprawdzi, czy nikt nie używa wybranej przez Ciebie nazwy. Następnie poprosi o wyznaczenie dyrektora i sekretarza spółki.  Jeśli masz jakieś wątpliwości, zapytaj doświadczonego księgowego, jak założyć firmę w Anglii. Musisz też złożyć umowę spółki. Opisz w niej, dlaczego założyłeś firmę i jak planujesz ją prowadzić.

Czy warto zdecydować się na ochronę podatkową?

Alternatywą dla wyrównywania podatków jest ochrona podatkowa. W takim podejściu pracownik nie zapłaciłby wyższych podatków podczas oddelegowania, niż zapłaciłby w ojczyźnie. Ostatecznie może zapłacić mniej, jeśli obciążenie kraju przyjmującego jest niższe niż w kraju pochodzenia. W przypadku ochrony podatkowej, cesjonariusz może skorzystać z niższych stawek podatkowych, co może być zachętą do podjęcia cesji. Jeśli nie chcesz podejmować ryzyka, zdecyduj się na ochronę podatkową. Wykupując roczną polisę ubezpieczeniową, chroniącą Ciebie i Twoją firmę przed nieoczekiwanymi kosztami, warto skorzystać z pomocy doświadczonego księgowego. Odpowie na wszystkie Twoje pytania związane z prowadzeniem działalności w Wielkiej Brytanii.

Dodaj Komentarz