Fotografia ślubna na miejscu czy na wynos?

Opublikowane przez Redakcja 12/12/2012 0 Komentarzy 830 odsłon

Zastanawiając się nad terminem najbardziej dogodnym do przygotowania i wykonania sesji zdjęciowej, Nowożeńcy muszą się pokłonić nad problemem i dokładnie przemyśleć sytuację. Sprawa nie jest tak prosta, jak się może wydawać. Podejść do pozowania w dniu ślubu, czy może przełożyć to przedsięwzięcie na jakiś inny, bardziej dogodny termin?

 Na dobrą i przemyślaną decyzję wpływa bardzo wiele czynników, które trzeba rozważyć. Fotografia ślubna Bielsko-Biała wykonana w dniu uroczystości, to na pewno brak dodatkowych kosztów, które trzeba ponieść, przenosząc całą sprawę na inny termin, a także naturalna oszczędność czasu zarówno dla Pary Młodej, jak i fotografa. Poza tym wykonanie takich zdjęć w dniu ślubu odda pełnię emocji, tak wzruszenia, jak radości Nowożeńców, a tego nie da się uzyskać podczas pozowanej sesji. Często również pożądanymi osobami na takich zdjęciach są świadkowie, których obecność w czasie uroczystości jest nieodzowna. Jednak w razie przeprowadzenia sesji w innym terminie, ich przybycie może się okazać niemożliwe, z różnych przyczyn. To, co może stać się przeszkodą w wykonaniu tego typu zdjęć w dniu ślubu, to pogoda. Decydując się na takie przedsięwzięcie, należy dokładnie sprawdzić prognozę pogody na dany dzień. Nic tak nie zdeprymuje Panny Młodej, jak mokra i zniszczona fryzura lub pobrudzona, śnieżno-biała suknia. Smutek i stres na twarzach Nowożeńców nie będą zbyt efektownie wyglądać w obiektywie aparatu fotograficznego.

 Jeśli chodzi o sesję zdjęciową w terminie uzgodnionym poza dniem ślubu, może się ona niekiedy okazać zbawiennym w skutkach posunięciem. Realizacji zdjęć w dogodnym terminie zazwyczaj towarzyszy pełna swoboda i brak negatywnych emocji. W takim przypadku Para Młoda może dać się ponieść spontaniczności i dobremu samopoczuciu, co prawdopodobnie da ciekawy efekt końcowy, w formie ujęć. Duża ilość czasu pozwoli na wybranie odpowiedniego miejsca do wykonania sesji. Może to być jakiś urokliwy plener lub przestrzeń industrialna, która może dać duże możliwości, co do stylu i sposobu wykonania zdjęć. Wszystko leży w gestii Nowożeńców oraz fotografa. Możliwości są nieograniczone. Wadą umawianych sesji zdjęciowych jest ich dodatkowy koszt związany z ponownym wypożyczeniem sukni lub smokingu, makijażem, fryzurą i opłatą samego fotografa. Często wolny termin Pary Młodej nie pokrywa się z czasem fotografa, który nie rzadko realizuje inne projekty.

 Decyzja czy realizować sesję zdjęciową w dniu ślubu, czy może w innym dogodnym terminie, pozostaje w gestii zainteresowanych. Warto poświęcić na to trochę czasu, rozpatrzyć wszystkie „za” i „przeciw”, by uniknąć niepotrzebnego stresu i rozczarowania. Prawidłowo uzgodniona i dobrze zaplanowana sesja zdjęciowa to połowa sukcesu i kto wie, może okaże się tak fajna, że fotograf poprosi Was o zgodę, by posłużyła jako zdjęcia reklamowe jego usług, coś w stylu wizytówki. Wszystko w Waszych rękach. Powodzenia!

 

 

Dodaj Komentarz