Garść faktów o spodku w Katowicach
Katowicki spodek jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych konstrukcji w Polsce. Ta hala widowiskowo–sportowa gościła wiele sław z branży sportowej, muzycznej i rozrywkowej.
Spodek kiedyś
W historii Spodka przewija się wiele bardzo interesujących faktów. Początki obiektu sięgają 1955. Wówczas na terenie Katowic (ówczesnego Stalinogrodu) pojawił się pomysł utworzenia hali widowiskowo-sportowej. Niemniej jednak pierwsze prace konstrukcyjne rozpoczęły się w 1964 roku. W ich trakcie niestety nastąpiła przerwa z powodu podejrzeń związanych z błędami konstrukcyjnymi. Obiekt Spodka był nie lada wyzwaniem dla konstruktorów oraz budowniczych, ponieważ był to jeden z pierwszych na świecie zabudowa w koncepcji tensegrity. Ostatecznie, budowę hali zakończono w 1971 roku.
Z biegiem lat podejmowano prace, które miały na celu rozbudowę Spodka. Działania te miały na celu wyposażenie obiektu w klimatyzacje oraz powiększenie widowni.
Spodek dziś
Aktualnie oprócz hali głównej i wyposażenia dodatkowego obiektu, bezpośrednio do hali przylega lodowisko, sala gimnastyczna i antresola. Jest to miejsce gdzie organizowane są:
- wielkie wydarzenia sportowe takie jak mecze siatkówki czy hokeja na lodzie;
- ważne imprezy okolicznościowe, targi oraz konferencje naukowe;
- rokroczne imprezy rozrywkowe, koncerty, przedstawienia cyrkowe oraz rewie mody.
Katowice, jako miejsce kultury 
Wybierając się do Katowic nie można pominąć udziału w organizowanych eventach w Katowickim Spodku. Ciekawa konstrukcja obiektu i nowoczesne wnętrze sprawia, że spędzony w nim czas będzie należał do miłych wspomnień. Różnorodność w repertuarze występów jest bardzo dużo, dlatego każdy znajdzie coś dla siebie.
Po udanym spektaklu warto wybrać się na spacer po ciekawych katowickich osiedlach (np. Niszowiec i Giszowiec), zwiedzić ciekawe budynki i poczuć klimat Górnego Śląska.
By wizytę w Katowicach zaliczyć do udanych warto zatrzymać się w dogodnym miejscu (np. Hotel Forum w Katowicach) . W okolicy hotelu znajduje się piękny Park Śląski, który z pewnością swoim urokiem wzbogaci wspomnienie wizyty na Górnym Śląsku.
Dodaj Komentarz