Garść faktów o spodku w Katowicach

Opublikowane przez ekipeo 05/01/2015 0 Komentarzy 1457 odsłon

Katowicki spodek jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych konstrukcji w Polsce. Ta hala widowiskowo–sportowa gościła wiele sław z branży sportowej, muzycznej i rozrywkowej.

Spodek kiedyś

W historii Spodka przewija się wiele bardzo interesujących faktów. Początki obiektu sięgają 1955. Wówczas na terenie Katowic (ówczesnego Stalinogrodu) pojawił się pomysł utworzenia hali widowiskowo-sportowej. Niemniej jednak pierwsze prace konstrukcyjne rozpoczęły się w 1964 roku. W ich trakcie niestety nastąpiła przerwa z powodu podejrzeń związanych z błędami konstrukcyjnymi. Obiekt Spodka był nie lada wyzwaniem dla konstruktorów oraz budowniczych, ponieważ był to jeden z pierwszych na świecie zabudowa w koncepcji tensegrity. Ostatecznie, budowę hali zakończono w 1971 roku.

Z biegiem lat podejmowano prace, które miały na celu rozbudowę Spodka. Działania te miały na celu wyposażenie obiektu w klimatyzacje oraz powiększenie widowni.

Spodek dziś

Aktualnie oprócz hali głównej i wyposażenia dodatkowego obiektu, bezpośrednio do hali przylega lodowisko, sala gimnastyczna i antresola. Jest to miejsce gdzie organizowane są:

  • wielkie wydarzenia sportowe takie jak mecze siatkówki czy hokeja na lodzie;
  • ważne imprezy okolicznościowe, targi oraz konferencje naukowe;
  • rokroczne imprezy rozrywkowe, koncerty, przedstawienia cyrkowe oraz rewie mody.

Katowice, jako miejsce kultury park

Wybierając się do Katowic nie można pominąć udziału w organizowanych eventach w Katowickim Spodku. Ciekawa konstrukcja obiektu i nowoczesne wnętrze sprawia, że spędzony w nim czas będzie należał do miłych wspomnień. Różnorodność w repertuarze występów jest bardzo dużo, dlatego każdy znajdzie coś dla siebie.

Po udanym spektaklu warto wybrać się na spacer po ciekawych katowickich osiedlach (np. Niszowiec i Giszowiec), zwiedzić ciekawe budynki i poczuć klimat Górnego Śląska.

By wizytę w Katowicach zaliczyć do udanych warto zatrzymać się w dogodnym miejscu (np. Hotel Forum w Katowicach) . W okolicy hotelu znajduje się piękny Park Śląski, który z pewnością swoim urokiem wzbogaci wspomnienie wizyty na Górnym Śląsku.

Dodaj Komentarz