Gdzie kupić choinkę?

Opublikowane przez Redakcja 23/10/2020 1 Komentarz 1281 odsłon
Gdzie choinki w Warszawie: najlepsze, najtańsze, najładniejsze? Sprawdzamy

Gdzie choinki w Warszawie: najlepsze, najtańsze, najładniejsze? Sprawdzamy

Gdzie choinki w Warszawie: najlepsze, najtańsze, najładniejsze? Sprawdzamy

Już od początku grudnia w Warszawie pojawiają się dziesiątki miejsc, w których możesz kupić choinkę świąteczną. Gdzie warto iść na zakupy, a które miejsca lepiej omijać szerokim łukiem?

Coraz więcej osób przyjeżdża do Warszawy do pracy lub na studia. Są zaskoczeni dużym wyborem miejsc, w których można kupić choinkę na święta. Brak rozeznania może jednak doprowadzić do katastrofy. Warto przeczytać przed zakupami poniższy poradnik, by kupić świadomie swoje świąteczne drzewko i móc przekazać innym, gdzie choinki w Warszawie są najlepsze.

Gdzie po najtańsze choinki w Warszawie?

Chcesz kupić choinkę najtańszą z możliwych? W Warszawie nie możesz liczyć na zakupy bezpośrednio z nadleśnictwa czy szkółki. Nie brak jednak miejsc, gdzie choinki kuszą podejrzanie niską ceną. Zastanawiasz się nad zakupem? Pamiętaj, że:

  • jeśli kupujesz tanią choinkę, która jest złożona i przykryta siatką, to po rozłożeniu może się okazać, że daleko jej do ideału;
  • niska cena zazwyczaj oznacza, że choinka jest już „po przejściach”. Być może sprzedawca wie, że stała w magazynie blisko grzejnika i zaraz zacznie tracić igły? A może została zdobyta nielegalnie? Gdy kupujesz najtańszą choinkę, możesz się tego tylko domyślać;
  • kupując najtańszą choinkę, dostajesz to, co jest – nie możesz liczyć na szczególnie okazałą wysokość czy odmianę. Czy o to chodzi podczas świątecznych zakupów?

Gdzie choinki w Warszawie są najładniejsze?

Dość trudno znaleźć miejsce w Warszawie, gdzie choinki będą naprawdę świeże i pachnące lasem. W końcu miasto rządzi się swoimi prawami, a dostęp do świeżej zieleni nie należy do głównych atutów stolicy. Jeśli chcesz kupić naprawdę piękne drzewko, wybieraj miejsca w Warszawie, gdzie choinki są dostępne w różnych rozmiarach i gatunkach. Dobrze, gdy sprzedawcy znają się na swoim towarze, a o każdej odmianie możesz się czegoś dowiedzieć.

Jeśli nie masz takiego zaufanego stoiska, możesz szukać też choinek on-line. To o tyle wygodne, że choinkę z internetu dostaniesz kurierem prosto do domu w wybranym dniu. Nie musisz targać jej po schodach ani próbować, jak co roku, upchnąć w samochodzie. To daje Ci też nowe możliwości, bo możesz kupić większą niż zazwyczaj choinkę, mając pewność, że nie ucierpi w transporcie. Przykładowo, na www.hoho-choinka.pl/sklep dostaniesz drzewka kilku gatunków, takich jak jodła srebrzysta czy kaukaska. Możesz od razu wybrać wielkość drzewka.

Jeśli szukasz miejsca w Warszawie, gdzie choinki będą naprawdę zjawiskowe, szukaj takich, które są w stanie podać informacje o szkółce, z której pochodzi drzewko, i potrafią obchodzić się z choinkami w magazynie czy transporcie.

Gdzie NIE iść po choinki w Warszawie?

Wiesz już, gdzie w Warszawie choinki są zawsze świeże, zielone i pachnące. A gdzie nie warto iść w grudniu po takie zakupy?

  • Do supermarketów – od zgiełku i tłumu zmęczysz się, a prawdopodobnie i tak nie kupisz drzewka, o jakim marzysz. Ogrzewane magazyny wielkopowierzchniowych sklepów nie są najlepszym miejscem do przechowywania drzew.
  • Do dyskontów – jeśli kupiłeś kiedyś sadzonkę drzewa owocowego czy krzewu w dyskoncie, to już wiesz, dlaczego nie warto tam kupować choinek. Tak jak sadzonka, może się przyjmie, a może nie, tak i choinka z tego typu sklepu może już na drugi dzień zacząć żółknąć. Dyskonty cierpią na te same przypadłości, co supermarkety, ale jeszcze bardziej stawiają na niską cenę i jakość towarów.
  • Do przydrożnych sprzedawców – nie wiesz, skąd pochodzą ich choinki, a sprzedawcy mają na ich temat małą wiedzę. Wszystko odbywa się w spartańskich warunkach: w błocie lub na mrozie. A przecież szukasz swojego magicznego drzewka i jesteś gotów za nie dobrze zapłacić!

Jak widać, jest w Warszawie wiele miejsc, gdzie choinki warto kupować, ale też sporo takich, które lepiej omijać szerokim łukiem.

 

 

There is 1 Comment

  1. Jerzy pisze:

    Artykuł o choinkach pouczający ,ale dlaczego nie ma adresów placów sprzedaży

Dodaj Komentarz