Gdzie na narty będąc w Austrii

Opublikowane przez ekipeo 24/10/2012 0 Komentarzy 890 odsłon

Austria to bezapelacyjnie najpopularniejszy kraj wybierany przez polskich turystów, jako miejsce spędzania zimowych wakacji. Podstawowym czynnikiem, jaki zachęca Polaków do wyjazdu w te strony jest stosunkowo nie duża odległość do przebycia oraz zagwarantowane warunki do jazdy na nartach. Ponadto znajdujące się tutaj trasy charakteryzuje perfekcyjne przygotowanie oraz ogromna różnorodność tras.

Bogata oferta narciarska, jaką posiada dolina Zillertal, jaką może poszczycić się Austria to aż 671 km tras (w tym 430km stale dośnieżanych), które obsługuje 174 wyciągów i kolejek, 26 linii specjalnych Skibusów, a każde z nich obejmuje zaledwie jeden karnet Superskipass. Bez wątpienia jest to jeden z najlepszych regionów austriackich oferujących możliwość jazdy bez względu na aktualną porę po idealnie przygotowanych trasach zjazdowych.

Znajdująca się w Tyrolu dolina Zillertal to co roku jedno z najpopularniejszych miejsc w kraju. Ośrodek położony przy rzece Ziller w sumie tworzy ogromny kompleks dla każdego narciarza niezależnie od jego poziomu zaawansowania. Całość jest podzielona na 4 odrębne regiony: „Erste Ferienregion im Zillertal, Zillertal Arena, Mayrhofen/Hippac i Tux-Finkenberg.

Apartament w Tyrolu przyjezdni najchętniej wybierają w jednej z popularnych miejscowości jak Schönberg, Mieders, Telfes, Fulpmes i Neustift, lecz jej główną atrakcją jest lodowiec Stubai. Śnieg tutaj utrzymuje się praktycznie przez cały rok, bo aż od października do samego lipca. Przybyli narciarze mogą wybierać spośród 110 km tras oraz 25 nowoczesnych wyciągów i kolejek narciarskich. Ciekawostką wartą uwagi jest ponadto przyznanie wielu nagród ośrodkowi, jako wyjątkowy przyjazdy dla rodzinnych wycieczek z dziećmi. Działający na miejscu Big Family Ski Camp, oferuje opiekę nad dziećmi od 3 do 15 lat, a dzieci poniżej 10 roku życia przebywający pod opieką rodzica jeżdżą za darmo.

Następnym regionem mogącym się pochwalić sporym zainteresowaniem turystów jest Pitztal. 85km tras, które raz odkryte kuszą do ponownej wizyty, do czego zachęca także wyjątkowy brak tłumów. Decydując się na przyjazd w te okolice trzeba również pomyśleć o noclegu. Najlepszą ofertą będzie wynajem apartamentu lub domu wspólnie ze znajomymi, co stanowczo zredukuje koszty. Mając zaplanowane zakwaterowanie wystarczy tylko wybrać jeden z wyżej wymienionych regionów narciarskich i udać się na miejsce w celu czystego wypoczynku.

Dodaj Komentarz