Gdzie po dotację?

Opublikowane przez Redakcja 20/12/2012 0 Komentarzy 1231 odsłon

 

Dużo słyszy się obecnie o dotacjach unijnych. Na każdym kroku spotykamy kogoś, kto taka dotację otrzymał. Wiele inwestycji zostało zrealizowanych właśnie dzięki dotacjom. Ale jak ubiegać się o jej uzyskanie? Kiedy i na co możemy ją otrzymać? Myślisz o otworzeniu własnej firmy? A może prowadzisz przedsiębiorstwo i chcesz poszerzyć jego działalność? W obu przypadkach przy poszukiwaniu źródeł finansowania warto przyjrzeć się dotacjom unijnym, które mogą Ci pomóc w rozwiązaniu głównego problemu – braku środków finansowych.

Każdy z nas niejednokrotnie słyszał o zaletach tej formy pozyskiwania środków na rozwój firmy, dlaczego zatem stosunkowo niewiele osób decyduje się na składanie wniosków o dotacje? Najczęściej obawiamy się skomplikowanych procedur i zawiłych przepisów, które poprzedzają uzyskanie funduszy. Nie ma się jednak czego bać! W odpowiedzi na zapotrzebowanie osób chcących ubiegać się o dotacje powstały firmy zajmujące się tym profesjonalnie. Pomagają one w opracowywaniu wniosków o dofinansowanie, przygotowują wnioski unijne dla przedsiębiorców. Warto wspomnieć, że z dotacji unijnych może skorzystać każdy, kto wykaże się interesującym planem zagospodarowania otrzymanych pieniędzy. W procesie rekrutacyjnym oceniany jest między innymi poziom innowacyjności projektu i szanse na jego powodzenie.

Dzięki otrzymanej dotacji można otworzyć własną firmę, rozwinąć już istniejącą, sfinansować badania, specjalistyczne kursy doszkalające, a nawet opatentowanie i wdrożenie do produkcji jakiegoś wynalazku. Dlatego warto bliżej przyjrzeć się możliwościom, jakie dają programy wspólnotowe i z nich skorzystać.

Dodaj Komentarz