Gdzie pójść spacerując po Chorwacji

Opublikowane przez Redakcja 09/04/2013 0 Komentarzy 831 odsłon

Przepiękny kraj, jakim jest Chorwacja z pewnością kojarzony jest głównie z wylegiwaniem się na jednej z licznych, fantastycznych plaż. Choć dla jednych jest to idealna forma odpoczynku, miejsce to oferuje o wiele więcej znacznie ciekawszych form spędzania wolnego czasu. Można tu znaleźć mnóstwo interesujących zakątków, do których jednak najpierw trzeba się dostać, dlatego wybierając Chorwację, jako cel wakacyjnej podróży zaleca się posiadanie własnego auta, choć oczywiście nie jest ono konieczne.

ChorwacjaPo dotarciu na miejsce nie trudno zauważyć, że sercem tutejszego życia jest stolica, a więc cudowny Zagrzeb, gdzie można znaleźć sporych rozmiarów plac Bana Josipa Jelačića. Wokół niego w oczy rzucają się unikatowe budowle pochodzące z XIX i XX, których bogato zdobione fasady wykonane przez Meštrovicia przyciągają uwagę prawie wszystkich zwiedzających. Chorwacja co roku gości tak dużą liczbę turystów, że z powodu niewystarczającej ilości ławek rozsiadają się oni na chodniku lub fontannie i taki widok już nikogo nie dziwi.

Popularnym miejscem odwiedzin znajdującym się bardzo blisko stolicy jest Gradec, który stanowi utrzymaną w średniowiecznym stylu część Zagrzebia. Czekające tutaj atrakcje to chociażby Markov Trg, czyli wyjątkowy plac utrzymany w gotyckim stylu. To właśnie tutaj wznosi się wyjątkowy kościół, który wyróżnia się bardzo oryginalnym dachem, gdyż dachówki użyte przy jego układaniu tworzą flagę Chorwacji. Budowlę otaczają urokliwe, wąskie uliczki idealne i liczne knajpki idealne na odpoczynek po spokojnym spacerze.

Jeśli jednak już mowa o spacerach najpiękniejszym miejscem do takowych są bez wątpienia Plitwickie Jeziora, jeden z piękniejszych cudów Chorwacji. Tutejszy park do bogactwo majestatycznych kolorów zielonych drzew i niebiesko-turkusowej toni 16 jezior. Szlak prowadzący pomiędzy nimi oferuje wystarczająco atrakcji na całodniową wycieczkę. Przy tak długim zwiedzaniu oczywiście dobrze odpocząć, organizując prawdopodobnie najlepszy na świecie piknik. Z uwagi na wyjątkowe bogactwo kraju, nic więc dziwnego, że praktycznie co roku Makarska, Trogir czy Split w Chorwacji dosłownie pękają w szwach od turystów z całego świata.

Dodaj Komentarz