Gdzie szukać pracy?
Wskaźnik bezrobocia w Polsce stale rośnie, a osoby poszukujące zatrudnienia wykorzystują wszystkie możliwe kanały rekrutacji, aby znaleźć miejsce pracy odpowiadające ich wykształceniu, doświadczeniu zawodowemu oraz indywidualnym oczekiwaniom.
Realia na rynku są przygnębiające- wiele osób stale pozostaje bez pracy, absolwentom studiów wyższych ciężko dostać się nawet na staż, a niektórym wydaje się, że wiele stanowisk jest obsadzanych dzięki prywatnym kontaktom. Nie warto jednak poprzestawać na przeglądaniu ogłoszeń w gazecie i serwisach internetowych, ale trzeba wykorzystywać wszelkie dostępne źródła informacji o naborze do pracy. Pierwszym krokiem w poszukiwaniu zatrudnienia jest napisanie dobrego CV z dokładnym przedstawieniem swojej osoby, zdobytego wykształcenia i przebiegu dotychczasowego zatrudnienia. Czasami pracodawcy wymagają, aby do dokumentów rekrutacyjnych dołączyć list motywacyjny, dlatego dobrze jest napisać go odpowiednio wcześniej (dostosowując pod stanowisko na które aplikujemy) i zawrzeć w nim treść przekonywująca pracodawcę, że jesteśmy odpowiednim kandydatem na dane stanowisko. Wzory CV i innych dokumentów bez problemu można znaleźć w internecie.
Poszukiwanie pracy warto rozpocząć od wykorzystania własnej sieci kontaktów- popytać w rodzinie i wśród znajomych o możliwość zatrudnienia w ich miejscach pracy, powiedzieć wprost, jaki rodzaj pracy nas interesuje, gdzie widzimy swoją przyszłość. Poza tym wciąż popularnym źródłem ogłoszeń o pracę są gazety codzienne i prasa z ogłoszeniami, typu anonse. Znajdując ogłoszenie w gazecie mamy pewność, że jest ono świeże i być może jeszcze aktualne, czego nie można powiedzieć o ogłoszeniach zamieszczanych w internecie. Oczywiście warto zwrócić uwagę kiedy je zamieszczono w sieci oraz ilu internautów było nim zainteresowanych, a samemu nie zwlekać z wysłaniem swojej aplikacji, jeśli ogłoszenie nas interesuje. Pamiętajmy przy tym, że czasami pracodawca lepiej odbiera dostarczenie CV i innych dokumentów rekrutacyjnych osobiście niż drogą elektroniczną.
Bez wątpienia pracy szukać można za pośrednictwem urzędu pracy, agencji doradztwa personalnej, czy agencji pracy tymczasowej. Instytucje te służą też fachową pomocą i doradztwem w zakresie kształcenia zawodowego i pracy. Od czasu do czasu w większych miastach organizowane są targi pracy, na których poznać można oferty pracodawców z całego regionu, dlatego warto wziąć w nich udział. Zatrudnienia można poszukiwać także udając się bezpośrednio do potencjalnego pracodawcy.
Curriculum VitaecvList motywacyjnyoferty pracypracaredagowanie cvWzory Cvzatrudnienie
Podobne artykuły
-
Pozycjonowanie stron. Profesjonalnie nie zawsze znaczy drogo
14/02/2023 - 0 Komentarzy -
Obsługa kadrowa w Warszawie
22/12/2022 - 0 Komentarzy -
Ułatwienia w prowadzeniu firmy
20/12/2022 - 0 Komentarzy -
Prąd ze Słońca
19/08/2022 - 0 Komentarzy
Ostatnie wpisy
- Kiedy warto wybrać wyciszające podkłady podłogowe?
- Zalety trawy syntetycznej
- Monitoring GPS pojazdów, system o wielu możliwościach
- Pozycjonowanie stron. Profesjonalnie nie zawsze znaczy drogo
- Kosz Mojżesza – idealny prezent dla każdego maluszka
- Czym są i jak działają filtry oleju? Sprawdzamy
- Lampy ogrodowe stojące – jak je wybrać do swojej przydomowej przestrzeni?
Dodaj Komentarz