Grzejniki są konieczne ale mogą dekorować mieszkanie

Opublikowane przez Redakcja 19/08/2020 0 Komentarzy 390 odsłon
Dzisiejsze grzejniki dekoracyjne, grzejniki łazienkowe czy też grzejniki pokojowe są idealną alegorią naszych czasów. Czasów, w których cenimy wielofunkcyjność. Pragniemy otaczać się przedmiotami, które spełniają wiele ról. Stąd zadaniem nowoczesnych kaloryferów jest nie tylko świetne zabezpieczenie przed zimnem ale także ozdobienie mieszkania. Współczesne grzejniki są tworzone przez artystów i przypominają rzeźby artystyczne. Krótko mówiąc, możliwości wykończenia instalacji centralnego ogrzewania są dzisiaj po prostu nieograniczone.

Trendy wśród grzejników dekoracyjnych

  • niefiguratywność – patrząc na grzejniki płytowe czy łazienkowe marki artykulygrzewcze.com trzeba przyznać, że inspirowane są sztuką abstrakcyjną, która rozwinęła się w XX wieku. Wychodzi ona z założenia, że za pomocą nie naśladujących natury form można wyrazić znacznie więcej. Ciekawe kierunki sztuki niefiguratywnej to suprematyzm, konstruktywizm czy neoklasycyzm. Przykładem inspiracji wzorami geometrycznymi i sztuką abstrakcyjną są przepiękne grzejniki Radox.
  • Wielofunkcyjność – wyrastająca z popularnego postmodernizmu, który rozpropagował łączenie w jednym wielu gatunków, na przykład thrillera z komedią. Postmodernistyczny synkretyzm świetnie odnajduje się we współczesnym świecie, kiedy pragniemy łączyć funkcjonalność z estetyką. Synkretyczno-wielofunkcyjną naturę grzejników dekoracyjnych znakomicie oddają takie modele jak Nova Szklana Lustro.
  • Płaszczyznowość i linearyzm – oto charakterystyczne dla secesyjnego stylu cechy grzejników pokojowych. Linearyzm to tendencja w sztuce polegająca na wyeksponowaniu kształtu przedmiotu i zaakcentowaniu wartości dekoracyjnych, w szczególności linii oraz konturu. Trend ten widać we wszystkich modelach grzejników dekoracyjnych.
  • Oryginalność – grzejniki dekoracyjne, które możecie odnaleźć na stronie artykulygrzewcze.com cechują się niebanalnymi rozwiązaniami. Przykładem jest model Big Tube, który cechuje się unikalną pionową konstrukcją, inspirowaną geometryczną tubą. Projekt ten jest jednocześnie oryginalny jak i minimalistyczny.

Rodzaje grzejników

  • dekoracyjne – jak sama nazwa wskazuje, pełnią głównie funkcję dekoracyjną. Stąd niezwykła pomysłowość i estetyka. Plus elegancja, wyrafinowanie i solidne wykonanie. W ofercie są formy ze stali nierdzewnej, retro żeliwne, szklane, rurowe, lustrzane, czy też w formie fali albo ławki.
  • łazienkowe – grzejniki łazienkowe są wielofunkcyjne, zapewniając z jednej strony ciepło w łazience jak i służąc do suszenia ręczników albo ubrań, a przy tym dając niezwykłe wrażenia estetyczne. Grzejniki tego rodzaju są odporne na wilgoć, eleganckie, oryginalne, dopracowane, dostępne w różnych kształtach.
  • aluminiowe – ten rodzaj grzejników łazienkowych czy pokojowych cechuje się dużą odpornością. Nieestetyczna rdza po kilku latach użytkowania nie wchodzi więc w grę. Formy aluminiowe dobrze przewodzą ciepło, a przy tym są lekkie, proste w montażu oraz eleganckie.
  • Kanałowe – niezwykle dyskretne oraz praktyczne. Montuje się je w podłodze, najczęściej wzdłuż okien albo drzwi balkonowych lub tarasowych.
  • płytowe – są dobrym uzupełnieniem instalacji grzewczej. Sprawdzą się w salonie, sypialni, kuchni, a także w pokoju dziecięcym. Cechują się stonowaną stylistyką i elegancką konstrukcją.

Dodaj Komentarz