Gwiazdki hotelowe

Opublikowane przez Redakcja 08/11/2012 0 Komentarzy 994 odsłon

Gwiazdki hotelowe to nic innego jak sposób na określenie standardu i jakości usług danego hotelu. Gwiazdka gwiazdce nie jest jednak równa, sposób oceny hoteli jest różny w różnych krajach. W Polce przyjął się system od jeden do pięciu gwiazdek, czyli im więcej tym goście mogą się spodziewać wyższej jakości usług danego hotelu. Nad standardem hoteli kontrolę sprawuje marszałek województwa, który też przyznaje i odbiera gwiazdki hotelom.


W Polsce  można znaleźć hotele o różnym standardzie praktycznie w każdym dużym czy mniejszym mieście. Hotel Częstochowa, Warszawa, Gdańsk, Kraków, Wrocław, Poznań itd. niezależnie w której części Polski się znajduje obowiązują go jeden system określania jego standardu. W skrócie można zaprezentować jakich standardów o różnej liczbie gwiazdek można się spodziewać w polskich hotelach.

Jedna gwiazdka przyznawana jest hotelowi posiadającemu  skromne wyposażenie, który świadczy jedynie podstawowe usługi. Goście mogą się tu spodziewać małych pokoi z łóżkiem szafą, szafką nocną i umywalką. Dwie gwiazdki z kolei oznaczają troszkę wyższy standard hotelu. W takim hotelu pokoje są wyposażone w podstawowe meble i posiadają łazienkę, telewizor oraz telefon. Garaże lub parking oraz śniadanie wliczone są z reguły w cenę noclegu. Trzy gwiazdki to hotele o średnim standardzie, posiadający w wyposażeniu pokoje z łazienką, TV, telefonem oraz klimatyzacją. Usługi są na wyższym już poziomie, pościel wymieniana jest codziennie, hotel udostępnia parking strzeżony swoim gościom, hol restauracyjny oraz wypożyczalnię sprzętu rekreacyjnego. Cztery gwiazdki dostaje obiekt, który posiada centrum biznesowe, sale na konferencje, dwie restauracje, siłownia, salon piękności, internet  w każdym pokoju, dostęp do codziennej prasy, wysoki standard obsługi i wyposażenia. Najwięcej gwiazdek czyli pięć dostają hotele, które posiadają bardzo wysoką jakość usług i zakwaterowanie, rozbudowane kompleksy apartamentów, spa, gwarantowane miejsca parkingowe oraz room service działający przez całą dobę.

Dodaj Komentarz