Hale stalowe jako nowe rozwiązania technologiczne

Opublikowane przez ekipeo 11/07/2011 0 Komentarzy 804 odsłon

Konstrukcje stalowe wszelkiego rodzaju cieszą się niesamowitym powodzeniem w branży przemysłowej co owocuje intensywnym wzrostem zastosowanie stali w dzisiejszym budownictwie. Można zauważyć ze wielu inwertorów rezygnuje z murowanych rozwiązań technicznych na rzecz hal stalowych.

Badanie donoszą, że w zeszłym roku ponad 85% przeprowadzonych inwestycji przemysłowych podstało na bazie hali stalowej, jest to zdecydowanie najlepiej obrazujący sukces konstrukcji stalowych w Polsce. Tego typu struktury maja wiele zalet, które sprawiają, ze wciąż poszerza się ich zastosowanie w równego rodzaju budowlach.

Niska cena inwestycji jest to niewątpliwie jedna z ważniejszych zalet tych struktur budowlanych, gdyż nie tylko małe koszty ale także szybki czas realizacji projektu. Czas jest również zaleta hal, ponieważ dziś można postawić stabilny konstruktywnie budynek w 3 miesiące tylko i wyłącznie wykorzystując konstrukcje stalowe, gdzie dawniej byłoby to nie możliwe podczas stawiania masywnego budynku z cegły. Każdy inwestor ma możliwość na znacznie szybsze odzyskanie włożonych pieniędzy w inwestycje.

Inną jednak równie ważną zaletą hali jest szybki i łatwy montaż, mianowicie w większości przypadkach są to łączenie śrubowe, które nie tylko są zaletą ze względu na łatwość łącznie, ale także dzięki temu umożliwiają stałe zmienianie koncepcji budynku poprze pomniejszenie, bądź powiększenie konstrukcji co w przypadku budynków murowanych jest niewykonalne.

Podsumowując wszystkie zalety konstrukcji stalowych powodują, że zapotrzebowanie na produkcje hal stalowych wciąż wzrasta powodując niesamowity rozwój branży przemysłowej w Polsce.

Dodaj Komentarz