Inteligentny dom – sposób na oszczędności

Opublikowane przez ekipeo 31/05/2016 0 Komentarzy 2513 odsłon

Inteligentny dom to pojęcie określające budynek o wysokim zaawansowaniu technicznym, który został wyposażony w różne systemy prowadzące do maksymalnej funkcjonalności, bezpieczeństwa, komfortu oraz zmniejszenia kosztów eksploatacji. W kontekście domu inteligentnego najczęściej porusza się kwestie oszczędności, jakie to rozwiązanie generuje. Warto wiedzieć, w jaki sposób się to dzieje.

inteligenty dom

Oszczędność w domu inteligentnym

Oszczędności w inteligentnym domu są wynikiem bardziej efektywnego gospodarowania energią i wodą. W każdym budynku mieszkalnym, energia zużywana jest przede wszystkim na ogrzewanie, klimatyzację, oświetlenie i wentylację. Jednak inteligentny systemem, w każdym z tych obszarów, może istotnie pomóc zmniejszyć wydatki na energię poprzez odpowiednią konfigurację wszystkich instalacji i zapewnienie właściwego współdziałanie poszczególnych systemów.

Systemy do domu inteligentnego:

Oświetlenie w domu inteligentnym

Obszarem, który również pozwala na oszczędności w domu inteligentnym jest oświetlenie. Jest to możliwe, dzięki zastosowaniu inteligentnych regulatorów natężenia światła, które istotnie zmniejszają stopie zużycia energii. Ponadto instalacje inteligentnego domu pozwalają zaprogramować automatyczne wyłączanie oświetlenia w pomieszczeniach, gdzie nikt nie przebywa, co także przyczynia się do znacznych oszczędności.

Wysokiej jakości produkty oświetleniowe LED:

Profesjonalny sklep z oświetleniem i systemami do domu inteligentnego

Dodaj Komentarz