Internetowy sklep meblowy – czy to dobry wybór?

Opublikowane przez Redakcja 04/12/2013 0 Komentarzy 884 odsłon

Według najnowszych badań przeprowadzonych w naszym kraju, wciąż systematycznie rośnie popularność zakupów dokonywanych za pomocą Internetu. W tym roku z tego rodzaju usług skorzystało już ponad 12 mln Polaków. Ten fakt zdają się dostrzegać przedsiębiorcy z coraz bardziej różnorodnych branż. Również producenci z sektora meblowego coraz odważniej wchodzą w sprzedaż internetową, jeszcze czytelniej zaznaczając swoją obecność na rynku.

_Files_Thumbs_155360Statystyczny Polak najchętniej kupuje w e-sklepach produkty AGD oraz książki, płyty oraz filmy DVD. Głównym powodem skłaniającym internautów do dokonywania zakupów w sieci jest na pewno niższa cena towarów, duży wybór asortymentowy oraz relatywnie niewielkie koszty związane z wysyłką zamówionego produktu. Podobnie rzecz się ma w przypadku towaru jaki oferuje na przykład internetowy sklep meblowy czy wirtualny sklep z farbami i tapetami. Tego rodzaju e-punkty mają niejednokrotnie o wiele większy wybór asortymentowy niż sklep stacjonarny ograniczony metrażem ekspozycyjnym.

Wielu zarzuca sklepom meblowy i oferującym towary wykończeniowe, że to uciążliwa forma zarówno zakupów, jak i reklamacji, która generuje dodatkowe koszty z tym związane. Padają zarzuty, że kupowanie mebli przez Internet to kupowanie kota w worku. Przecież całą branżę e-commerce można w ten sposób określić. Brak możliwości osobistego obejrzenia towaru to bolączka wszystkich internautów, nie tylko tych chcących nabyć meble drogą internetową. Coraz większa ilość Polaków przed dokonaniem zakupu drogą elektroniczną najpierw udaje się do sklepu stacjonarnego na tzw. rekonesans. Po takich oględzinach można śmiało kupować nawet meble w Internecie.

Dziś internetowe sklepy meblowe mają ogromny asortyment do zaoferowania klientowi. Ich zaletą jest to, że wciąż mogą prezentować linie mebli, których ze świeczką by szukać w tradycyjnej sprzedaży. W meblowej e-sprzedaży znaleźć można wszystko, począwszy od dużego wyboru materacy i stelaży, stylowe łóżka i całe sypialnie, poprzez krzesła i stoły, po całe zestawy mebli kuchennych.

Internetowe sklepy meblowe to także lepsza informacja odnośnie na przykład promocji dostępnych w e-sklepie, rabatów z jakich mogą skorzystać klienci, dokładny wykaz płatności, a także dokładne zestawienie kosztów ponoszonych w ramach dostawy produktu. Ponadto można się wiele dowiedzieć o samym towarze, czytając informacje producenta zamieszczone na stronie, a także oglądając dziesiątki zdjęć produktowych.

Dodaj Komentarz