Istota biura rachunkowego

Opublikowane przez ekipeo 26/05/2011 0 Komentarzy 1129 odsłon

Dziś powstaje coraz więcej biur rachunkowych, gdyż coraz więcej osób decyduje się na skorzystanie z ich usług. Ile razy zdarzyło się każdemu z nas znaleźć w niekomfortowej sytuacji mianowicie gdy np. przyszło nam jakieś rozliczenie, a my sami nie potrafiliśmy sobie z tym poradzić.

Dzisiaj każde biuro rachunkowe oferuje szerokie spektrum usług księgowych, rachunkowych i doradczych. Zadaniem każdego księgowego jest pomoc w wypełnianiu wniosków o dofinansowanie unijne, wyprowadzanie z zaległości skarbowych, a także prowadzenie lektur przychodów i rozchodów, zajmuje się także rozliczeniami z ZUSu i PITu. Tak więc zakres usług jest naprawdę szeroki, i wciąż się poszerza o nowe usługi.

Każdy księgowy pełni w zasadzie 3 główne role w firmie a mianowicie :księgowego, głównego ekonomisty i kierownika działu finansowego.

Jako główny księgowy dba o badanie legalności i rzetelności wszystkich dokumentów które poświadczają poszczególne operacje gospodarcze. Oprócz tego zajmuje się kontrolą wstępną i bieżącą, rozliczeniami podatkowymi i statystycznymi przedsiębiorstwa, a także kieruje pracą rewidentów.

Każdy wykwalifikowany polski księgowy dziś będzie mógł zajmować się księgowością każdej firmy, dzięki czemu my zyskujemy czas na to aby zając się tylko i wyłącznie prowadzeniem firmy i obmyślaniem ścieżki strategicznej.

Nie podlega więc wątpliwości, że pomoc księgowego w firmie jest nieunikniona gdyż bardzo ciężko byłoby nam pogodzić zarządzanie finansami oraz planowanie ścieżki rozwoju firmy jednocześnie.

 

Dodaj Komentarz