Jak ciekawie zaprojektować ogrzewanie

Opublikowane przez ekipeo 18/12/2020 0 Komentarzy 487 odsłon

Jeżeli chodzi o wybór grzejników łazienkowych, to jeszcze kilka lat temu oferta była bardzo skromna. W dzisiejszych czasach sytuacja wygląda zupełnie inaczej, dzięki czemu można przebierać w grzejnikach, które różnią się między sobą nie tylko kształtem i wielkością, ale również materiałem i mechanizmem przekazywania ciepła.

Materiał ma znaczenie

Wybierając grzejniki łazienkowe większość osób w pierwszej kolejności zwraca uwagę na materiał z którego są one wykonane. Największym zainteresowaniem cieszą się grzejniki żeliwne, które są nie tylko odporne na korozję, ale również mogą pochwalić się dużą wytrzymałością. Ich olbrzymim atutem jest także to, że bardzo długo przechowują ciepło i są praktycznie bezawaryjne. Największymi minusami jest dość długi czas nagrzewania i duża waga. Wielu renomowanych producentów oferuje także stalowe grzejniki, które szybko się nagrzewają i łatwo utrzymać je w idealnej czystości. Niestety charakteryzują się one krótkim czasem przechowywaniem ciepła. Aluminiowe grzejniki mogą z kolei pochwalić się prostym sterowaniem, niewielką wagą i przystępną ceną. Ich największym minusem jest z kolei podatność na uszkodzenia mechaniczne, dlatego też przy ich użytkowaniu należy zachować ostrożność.

Najpopularniejsze rodzaje grzejników

W Polsce od wielu lat królują grzejniki płytowe, które zazwyczaj wykonane są z wysokiej jakości stali. Ich olbrzymia popularność wynika z niewielkiej powierzchni, dzięki czemu doskonale sprawdzą się w małej łazience. Na rynku dostępne są niewielkie grzejniki wykonane nawet z trzech płyt. Na półkach sklepowych można spotkać się również z grzejnikami członowymi, które z kolei wykonane są głównie z żeliwa albo aluminium. Grzejniki tego typu wyróżniają się charakterystycznie łączonymi żeberkami. W wielu halach przemysłowych można spotkać także grzejniki rurowe, w których czynnikiem grzewczym jest woda. Można znaleźć modele oparte na rurach gładkich albo ożebrowanych. W Polsce coraz większą popularność zdobywa także ogrzewanie podłogowe, dlatego też producenci coraz częściej oferują praktyczne grzejniki kanałowe.

Jakie grzejniki wybrać?

Wybierając grzejniki łazienkowe warto zwrócić uwagę nie tylko na ich rozmiar, materiał wykonania i cenę, ale również na design, który wbrew pozorom odgrywa bardzo ważną rolę. Kolejnym elementem, który należy wziąć pod uwagę jest sposób montażu. Do wyboru są nie tylko grzejniki ścienne i kanałowe, ale również rozwiązania poziome i pionowe. Nowością na rynku są grzejniki stojące. Jeżeli chodzi o wygląd grzejników, to w ostatnim czasie coraz więcej osób decyduje się na oryginalne grzejniki dekoracyjne łazienkowe, które znacząco odbiegają od klasycznych rozwiązań. Niektóre modele mogą być prawdziwymi arcydziełami i niepowtarzalnymi ozdobami, koło których nie można przejść obojętnie. W nowoczesnej łazience doskonale sprawdzą się podświetlane grzejniki. Z miesiąca na miesiąc coraz większą popularność zdobywają grzejniki dekoracyjne łazienkowe o geometrycznych i trójwymiarowych kształtach.

Dodaj Komentarz