Jak dbać o dezynfekcję w miejscach publicznych?

Opublikowane przez ekipeo 25/08/2020 0 Komentarzy 588 odsłon

Współcześnie, w czasach pandemii koronawirusa, niezmiernie ważna jest dezynfekcja dłoni w środowiskach pracy, miejscach publicznych czy innych pomieszczeniach, gdzie przebywają ogromne skupiska ludzi. Czynność ta jest niezmiernie ważna, dlatego należy wprowadzić szereg określonych zasad, które należy przestrzegać, by wszyscy mogli się czuć bezpiecznie. Dlatego każdy oprócz właściwej higieny rąk, która jest podstawą dla ochrony zdrowia, powinien dokonywać ich dezynfekcji, by nie zarazić się wirusem. Zatem jak należy dbać o dezynfekcję naszych dłoni w dobie pandemii COVID-19.

Czym jest dezynfekcja rąk i jak ją przeprowadzić?

Dezynfekcją rąk nazywamy prostą czynność, jaką jest niszczenie wszelkich drobnoustrojów chorobotwórczych z powierzchni dłoni, by zapobiec zakażeniu oraz rozwojowi infekcji wirusowych bądź bakteryjnych. Przeprowadza się ją bez użycia mydła i wody, dlatego w tym celu należy zastosować odpowiednie preparaty (żele antybakteryjne), które w swoim składzie zawierają przede wszystkim alkohol o stężeniu minimalnie 60%, w formie żelowej, płynnej lub piankowej, mieszaninę alkoholów oraz aktywne składniki nawilżające i substancje pomocnicze.

Każdy zastanawia się jak prawidłowo należy dezynfekować ręce. To nic trudnego. Na umyte oraz dokładnie osuszone ręce należy wygnieść odpowiednią ilość preparatu, która umożliwi pokrycie całą powierzchnię skóry naszych dłoni. Następnie preparat należy dokładnie rozprowadzać według uznanej przez WHO instrukcji i wcierać począwszy od wnętrza i wierzchu dłoni, a kończąc na kciukach i przestrzeni pomiędzy palcami. Czynność tą należy przeprowadzać w czasie nie krótszym niż 30 sekund, a pozostałości środka pozostawić do wyschnięcia.

Stacja do dezynfekcji rąk

Kiedy się przydaje dezynfekcja dłoni?

Dezynfekcję rąk zalecana jest głównie w przypadku braku dostępu do bieżącej, czystej wody oraz mydła. Jednak istnieją także takie sytuacje, gdy czynność ta będzie potrzebna każdemu z nas. Do takich okoliczności należą:

  • podróże komunikacją zbiorową na przykład w pociągach czy autokarach, gdzie z tych pojazdów korzystają setki ludzi, a ich stan oraz czystość jest nie idealna
  • wycieczki oraz zwiedzanie obcych obiektów, gdzie możemy dotknąć wielu rzeczy, które są siedliskie wirusów i bakterii
  • zagraniczne wczasy w państwach, gdzie są inne standardy oraz przyzwyczajenia higieniczne; rzecz ma się do krajów egzotycznych, gdzie panująca flora bakteryjna w znacznym stopniu różni się od naszej
  • wzmożone przeziębienia oraz sezon grypowy, gdzie jest ogromne prawdopodobieństwo zarażenia się od innych.

Stacja do dezynfekcji rąk – niezastąpione urządzenie w miejscach publicznych

W miejscach publicznych, czy w pomieszczeniach, w których znajdują się liczne skupiska ludzi, ryzyko zarażenia się i w następstwie rozwoju infekcji bakteryjnej lub wirusowej jest o wiele większe. W głównej mierze wynika to z bardzo częstej rotacji różnych osób, które krążą po sklepach, galeriach, szkołach, kościołach czy placówkach medycznych. Właściciele tego typu miejsc winny zagwarantować swoim „odwiedzającym” możliwość szybkiej, łatwej i skutecznej dezynfekcji dłoni. W tym celu liczne firmy produkują autorskie automaty, które bezdotykowo dozują środki dezynfekujące. Te proste, wolnostojące urządzenia można dowolnie ustawić i w razie konieczności przestawić wszędzie tam, gdzie jest potrzeba. Taka stacja do dezynfekcji rąk to ogromne wsparcie w dobie pandemii koronawirusa.

Dodaj Komentarz