Jak dobrać odpowiednią szafkę RTV?

Opublikowane przez ekipeo 05/02/2016 0 Komentarzy 1652 odsłon

Domowe studio multimedialne to marzenie wielu z nas. Jednak aby tego dokonać, trzeba odpowiednio zaplanować całe pomieszczenie. Konieczne jest rozmieszczenie poszczególnych sprzętów i mebli w ten sposób, by uniknąć bałaganu, splątanych kabli zalegających na podłodze, braku miejsca na kolekcję płyt z filmami i ogólnego rozgardiaszu uniemożliwiającego komfortowy wypoczynek przed telewizorem. Jak tego dokonać? Należy rozważnie dobrać miejsce oraz meble, które będą stanowić podstawę naszego multimedialnego studia. A zacząć należy od odpowiedniej szafki RTV.

Stwórz własne domowe kino

Stabilny blat szafki RTV daje możliwość umieszczenia na niej naprawdę imponujących rozmiarów telewizora, pojemne szuflady to doskonałe miejsce na przechowanie całej domowej filmo- i płytoteki. Dodatkowo specjalna konstrukcja szafek RTV pozwala dyskretnie ukryć wszystkie kable i przewody elektryczne niezbędne do podłączenia zestawu kina domowego. Aby jednak dobrać szafkę idealną do naszych potrzeb, należy kierować się kilkoma podstawowymi wskazówkami. –

Dobierz szafkę do metrażu salonu

Poszukiwania właściwej szafki RTV należy rozpocząć od określenia jej rozmiaru. Duża szafka pod telewizor przydaje się przede wszystkim w przypadku przestronnych salonów, których przestrzeń wymaga umiejętnego zagospodarowania, a jednocześnie skupienia się na meblach funkcjonalnych. Duże szafki RTV przydają się w tego typu wnętrzach również ze względu na możliwość wykorzystania ich jako podstawy pod zestaw kina domowego. Ich rozmiar i konstrukcja pozwala umieścić na nich sporą ilość sprzętu multimedialnego w sposób gwarantujący jego bezpieczeństwo (szafki chronią przed przypadkowymi uderzeniami i aktywnością zwierząt domowych).

library-849797_1280

Małe szafki RTV to rozwiązanie dla mniejszych, a nawet dla tych najmniejszych salonów. Dobrze dobrana szafka RTV może z powodzeniem zastąpić dwie lub trzy małe szafeczki, którymi tak chętnie zagracamy sobie przestrzeń w pokojach dziennych. Zamiast więc inwestować w jednofunkcyjne mebelki, warto kupić jedną dobrej jakości szafkę pod telewizor, która doskonale zastąpi nam m. in. szafkę nocną i mały regał na książki.

Wybierz własny styl

Szafki RTV wcale nie muszą być elementem salonu w aranżacji klasycznej. Równie dobrze mogą stać się ważną składową dla stylów nowoczesnych i industrialnych. Na rynku dostępnych jest całkiem sporo modeli, do których budowy wykorzystano w większości części stalowe łączące blaty z grubego, hartowanego szkła. Szafki takie są równie wytrzymałe, stabilne i odporne na uderzenia, co mocno zabudowane szafki drewniane. Wystarczy jedynie dobrze się za nimi rozejrzeć.

Dodaj Komentarz