Jak na wakacje to tylko do Chorwacji!

Opublikowane przez ekipeo 24/02/2017 1 Komentarz 2540 odsłon

Jak informuje „Rzeczpospolita”, Chorwacja, obok Hiszpanii, to najpopularniejszy kierunek wyjazdów wakacyjnych Polaków w 2016 roku. Dlaczego właśnie Chorwacja? Głównymi czynnikami decydującymi o takim wyborze były przystępne ceny, obfitość atrakcji turystycznych, doskonała baza hotelowa a także bezpieczeństwo.

Zróżnicowane ukształtowanie terenu

Chorwacja od lat przyciąga do siebie całą rzeszę Polaków, którzy są piątą nacją najchętniej odwiedzającą ten kraj. Uznanie w oczach rodaków znajdują przede wszystkim walory turystyczne. W Chorwacji bowiem można znaleźć zarówno ciepłe, krystaliczne morze, piękne jeziora, majestatyczne góry i wodospady, jak i tajemnicze jaskinie, a także rzadkie okazy fauny i flory. Liczne Parki Narodowe będące pod ścisłą ochroną pozwalają na obcowanie z dziką, nienaruszoną przez człowieka przyrodą. Największą jednak popularnością wśród turystów cieszy się wybrzeże Chorwacji, które stanowi główną atrakcję wypoczynkową.

Najpiękniejsze plaże europejskie

Wakacje na plaży nad morzem w Chorwacji to główny cel wypraw Polaków. Nie bez przyczyny chorwackie plaże są uważane za jedna z najpiękniejszych w Europie. Tylko w czerwcu 2016 roku wypoczywało na nich ponad 98 tys. Polaków. Jestem tam największa baza hotelowa i restauracyjna, a także liczne atrakcje turystyczne do zwiedzania. Najpopularniejsze aglomeracje miejskie wybierane w Chorwacji to m.in.: Zagrzeb, Split, Dubrownik, Hvar czy też Zadar. Jak podaje Narodowy Ośrodek Informacji Turystycznej Republiki Chorwacji, ponad 70 proc. polskich turystów preferuje noclegi w prywatnych kwaterach, natomiast 20 proc. wybiera cieszące się dobra opinią campingi.

Obcowanie z historią

Chorwacja to również wiele bardzo ciekawych zabytków architektonicznych i artystycznych, które można spotkać praktycznie na każdym kroku. Na pewno warto zawitać do Dubrownika, często nazywanego „Perłą Adriatyku”, którego Stare Miasto jest wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Warto także odwiedzić półwysep Istria i udać się do miasta Pula, w którym znajdują się liczne zabytki z czasów starożytnego Rzymu. Godna uwagi jest również twierdza z VII wieku znajdująca się na wyspie Hvar. Chorwacja to zdecydowanie miejsce godne polecenia na wakacyjny urlop!

Artykuł powstał przy współpracy z agencją turystyczną Gradtur

There is 1 Comment

  1. Rafał pisze:

    Cudowny kraj na spędzenie fantastycznego urlopu!

Dodaj Komentarz