Jak pomóc sobie w przypadku kaca?

Opublikowane przez ekipeo 13/12/2017 0 Komentarzy 954 odsłon

Wiele osób dobrze zna uczucie porannego kaca, które nie odpuszcza często przez wiele następnych godzin. Towarzyszy temu wiele nieprzyjemnych objawów w postaci bólu głowy, mdłości, wzmożonego pragnienia, rozdrażnienia, ogólnego rozbicia, trudności w skoncentrowaniu się czy też nawet wymiotów. Jak zatem sobie pomóc, gdy spożyło się zbyt dużą dawkę alkoholu? Z pomocą przychodzą zarówno domowe sposoby, jak i leki na kaca dostępne w aptekach.

Tabletki na kaca przychodzą z pomocą

Dobrą wiadomością dla osób niestroniących od alkoholu jest to, że można w mniejszym lub większym stopniu ulżyć sobie w cierpieniach, po spożyciu zbyt dużej dla siebie dawki. Ciekawą opcją są tabletki na kaca z elektrolitami i glukozą. Są one dostępne w formie musujących tabletek lub proszku. Wystarczy wsypać zawartość saszetki do szklanki z wodą czy też wrzucić do niej tabletką, a po rozpuszczeniu się leku, wypić do dna. Zawarte w tego typu środkach sód, potas i chlorki sprawiają, że zostają uzupełnione utracone wraz z moczem elektrolity. Z kolei glukoza stanowi dla komórek szybko przyswajalne źródło energii.

Tabletki na kaca

Tego właśnie nasz organizm potrzebuje po zakrapianej alkoholem imprezie. Są one łatwo dostępne i skutecznie łagodzą nieprzyjemne symptomy przysłowiowego kaca. Bez recepty można dostać również preparaty zawierające w skaldzie między innymi kwasy bursztynowy i fumarowy, które wpływają na przyśpieszenie metabolizmu alkoholu. Jeśli chodzi zaś o uporczywy ból głowy, to można wspomóc się lekami zawierającymi ibuprofen czy aspirynę, Do popularnych tabletek na kaca zalicza się np. 2KC. Warto również pamiętać o witaminie C.

A może jakieś domowe sposoby na kaca?

W przypadku kaca zaleca się przede wszystkim pić duże ilości wody, która jest nadmiernie tracona w wyniku częstego oddawania moczu. Można sięgnąć po sok pomidorowy, aby uzupełnić utracone elektrolity. Picie soku z ogórków kiszonych również jest dobrym rozwiązaniem ze względu na zawartość witaminy C. Podobnie zresztą jak w przypadku soku pomarańczowego czy z czarnej porzeczki. W świeżych sokach owocowych znajdują się także antyoksydanty, które pomagają organizmowi szybciej się zregenerować. Jeśli zaś dojdzie do wymiotów, to warto sięgnąć po napary ziołowe z rumianku czy mięty. Dodać energii można zaś sobie, spożywając miód. Wiele osób zaleca także wypicie rosołu, który obfituje w składniki odżywcze. Z kolei kwasy mlekowe w kefirze neutralizują skutki uboczne nadużycia alkoholu i dodatkowo można ugasić nim wzmożone pragnienie.

Dodaj Komentarz