Jak prawidłowo dbać o pielęgnację wanien i brodzików?

Opublikowane przez ekipeo 08/12/2015 0 Komentarzy 1571 odsłon

Niezwykle przyjaznym materiałem do produkcji armatury łazienkowej jest akryl. To między innymi z niego wykonuje się wanny i brodziki, które służą przez lata. Każdy użytkownik tego rodzaju armatury powinien znać podstawowe zasady pielęgnacji tego rodzaju wyposażenia łazienkowego.

Najczęściej popełniane błędy

dishes-315084_1280Łazienka to pomieszczenie, w którym w każdym domu powinien panować porządek. Usuwanie kamienia i innych zanieczyszczeń czasami stawia przed nami nie lada wyzwanie. Wówczas najczęściej używamy różnego rodzaju mleczek czyszczących, silnych chemicznych płynów czy ostrych ściereczek. Najczęściej popełnianym błędem powtarzającym się w czyszczeniu akrylowej armatury jest używanie silnych środków czyszczących.

Przy czyszczeniu wanien i brodzików nie zaleca się używania środków ściernych, czyli proszków czy mleczek do czyszczenia. Są one zazwyczaj na bazie kredy, która pozostawia ryski na powierzchni wanny lub brodzika. W ryskach często osadza się brud, którego wyczyszczenie jest trudne, a do tego powierzchnia armatury ulegnie zmatowieniu. Należy również uważać na produkty czyszczące posiadające w swoim składzie aceton lub alkohol.

Dobra profilaktyka

blue-88110_1920By zaoszczędzić sobie czasu i chemii gospodarczej warto po każdym skorzystaniu z wanny lub brodzika użyć delikatnej ścierki z mydłem w płynie lub z płynem do mycia naczyń i spłukać. Jeśli wiemy, że w mamy twardą wodę, wówczas wystarczy wytrzeć wannę do sucha. Wtedy ograniczamy możliwość osadzania się kamienia.

Odpowiednia pielęgnacja

Codzienne czyszczenie wanny jednak nie zawsze jest możliwe, wówczas warto korzystać ze specjalnych środków przeznaczonych do czyszczenia powierzchni akrylowych.

Specjalny skład środków czyszczących sprawia, że szkodliwe dla powierzchni akrylowych czyszczenie lub szorowanie nie jest potrzebne. Środki te skutecznie usuwają kamień i osady gromadzące się na powierzchni wanien i brodzików. Wystarczy spryskać i po pewnym czasie spłukać. To bardzo praktyczna i zalecana metoda pielęgnacji powierzchni akrylowych.”

Twierdzi ekspert Besco.eu.

Wszyscy posiadacze wanien lub brodzików wykonanych z akrylu w przypadku możnych uszkodzeń, zmatowień lub głębokich rys mogą zawsze skorzystać ze specjalnego zestawu do renowacji powierzchni akrylowych. Za pomocą pasty polerskie oraz wodnego papieru ściernego istnieje możliwość usunięcia niewielkich uszkodzeń. Po odpowiednim przeprowadzeniu zabiegu renowacji, wanna powinna znów odzyskać swoją gładką i lśniąca powierzchnię.

Dodaj Komentarz