Jak prawidłowo dobrać ubrania dla psa?

Opublikowane przez ekipeo 18/04/2018 0 Komentarzy 1403 odsłon

Dla wielu ludzi ubranie dla psa to jedynie zbędna fanaberia. Dopóki ludzie ci nie mają zwierząt, to nie ma problemu. Gorzej jednak gdy widzimy ich i ich psy trzęsące się z zimna podczas zimowego spaceru. A zatem skoro bez problemu akceptujemy takie dodatki jak obroże przeciw pchłom czy dodatkowe oświetlenie LED sprawiające, że późnym wieczorem łatwiej dostrzeżemy gdzie pobiegł nasz pies, to czemu nie zainteresować się ubraniami dla psów? Przyjrzyjmy się zatem na co powinniśmy zwrócić uwagę.

Wygoda dla psa jest kluczowa

Właściwy dobór ubrania dla psa może być czasem równie trudny, jak wybór ubrania dla ludzi. Nie jesteśmy bowiem w stanie wytłumaczyć psu, że chcemy jego dobra. Musimy się więc upewnić, że zwierzak nie będzie odczuwał dyskomfortu związanego z niewygodą. Stroje dla psów dostępne są na ogół w kilku uniwersalnych rozmiarach, przed wyborem upewnijmy się zatem, że zdecydowaliśmy się na właściwy. Jeśli mamy możliwość przymierzenia stroju bezpośrednio w sklepie to świetnie, jeśli jednak korzystamy z zakupów przez Internet, to dokładnie wymierzmy swojego psa zgodnie z wytycznymi producenta danego ubrania. Dzięki temu wybrane stroje będą wygodne i dobrze będą spełniać swoją rolę.

ubrania dla psa

Jakie cechy muszą spełniać ubrania dla psa?

Pamiętajmy jednak, że ubranie dla naszego zwierzaka kupujemy nie po to, żeby było mu wygodnie, tylko po to, by chronić go przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi. Futro psa oczywiście w jakimś stopniu izoluje go od zimna i deszczu, niemniej jednak jeśli nasze zwierzęta większość czasu spędzają w domu, to nagłe wyjście na zewnątrz może być szokiem dla ich organizmu, szczególnie jeśli pogoda zdecydowanie nie sprzyja spacerom. Zwróćmy więc uwagę przede wszystkim na zwiększenie komfortu termicznego, jakie obiecują producenci ubrań dla psów. Dzięki temu pies będzie mógł spędzić więcej czasu na dworze, z mniejszym ryzykiem pojawienie się chorób związanych z wyziębieniem. Pamiętajmy bowiem, że psy tak samo jak ludzie mogą cierpieć na choćby zapalenie gardła czy oskrzeli, a przecież nie chcemy, żeby nasze ukochane zwierzaki cierpiały.

Wygląd też ma znaczenie

Oprócz spełniania funkcji użytkowych, warto też by ubranie naszego psiaka po prostu ładnie wyglądało. Nawet, więc jeśli z perspektywy psa nie ma to żadnego znaczenia, to jeśli u nas na twarzy pojawia się uśmiech po spojrzeniu na psa w fantastycznym w stroju – to jest to kolejna świetny powód, by zainwestować w odpowiedni strój. Nie zwlekajmy więc dłużej i wybierzmy się z naszym psem na zakupy.

Dodaj Komentarz