Jak przechowywać czasopisma?

Opublikowane przez Redakcja 10/01/2014 0 Komentarzy 3234 odsłon

Spora część z nas na pewno ma swój ulubiony magazyn. I całą górę czasopism. Niektórzy zbierają wszystkie numery, mają kolekcje liczące kilka lat. Jak je przechowywać? Znamy kilka zastosowań dla sporej kolekcji gazet, które nie koniecznie wiążą się z powiększaniem mieszkania i zajmowania sporej ilości miejsca.

a1. Najprostszym oczywiście sposobem przechowywania czasopism jest umieszczenie ich w pudełkach. Pytanie tylko gdzie. Jeśli posiadamy sporą kolekcję gazet, ilość takich pudełek będzie spora. Możemy je oczywiście wynieść do piwnicy lub garażu, pod warunkiem jednak, że jest tam sucho i stosunkowo ciepło – w przeciwnym razie papier może ulec zawilgoceniu. Bezpiecznym miejscem powinien być pawlacz albo nieużywana półka. Pudełka możemy także ustawić na samym dnie szafy, gdzie nie będą zabierały miejsca.

2. Jeśli już zdecydujemy się na przechowywanie gazet w pudełkach lub pojemnikach, zadbajmy o odpowiednie ich uporządkowanie, tak abyśmy mogli bez trudu odnaleźć potrzebny numer. Czasopisma posegregujmy wedle nazw i dat. Ułóżmy czasopisma chronologicznie – od najstarszych do najnowszych, a szybko i łatwo będziemy mogli dołączyć do nich bieżące wydania. Nie zapomnijmy o podpisaniu pudełek. Możemy do tego użyć kolorowych karteczek i niezmywalnego pisaka. Karteczki z nazwą i datami wydania czasopisma przyklejmy na pudełku.

3. Czasopisma możemy oczywiście poukładać na regałach. Główny problem leży jednak w tym, że muszą być one odpowiednio do tego przystosowane. Gazety (szczególnie miesięczniki) są zazwyczaj dosyć ciężkie. Jedna półka z magazynami może ważyć kilkadziesiąt kilogramów, dlatego do ich przechowywania nie nadają się regały wykonane np. z płyt wiórowych. Odpowiednie będą np. meble zrobione na wymiar, gdzie półki posiadać będą odpowiednią grubość. Ostatecznie możemy gazety układać na najniższych półkach tak, aby nie obciążać góry.

4. Kolekcję czasopism można także spożytkować w inny, nietypowy sposób. Możemy ułożyć je na sobie tak, aby stworzyły wieżę i na wierzchu położyć lampkę nocną. Ten nietypowy stojak na lampę będzie jedyny w swoim rodzaju! Pomysł ten zrealizujmy np. w sypialni. Gazety z dwoma identycznymi lampkami połóżmy po obu stronach łóżka. Z jednej strony nasze magazyny, z drugiej strony te należące do naszego współmałżonka. Pamiętajmy, aby wieżę oprzeć o podłogę, w przeciwnym razie może się ona przewrócić!

5. Gazety możemy umieścić także w segregatorze. Do każdego numeru możemy dopiąć zszywkę (tak, aby nie zniszczyć papieru!), po czym wystarczy je wpiąć do segregatora. Wszystkie numery będą w jednym miejscu i nie zajmą nam wiele miejsca!

Więcej na: www.homeinvest.pl

Dodaj Komentarz