Jak przelać pieniądze w zaledwie kilka sekund również w weekendy i święta ?

Opublikowane przez ekipeo 03/02/2020 1 Komentarz 1264 odsłon
szybkie przelewy online

Przelew natychmiastowy to obecnie jedna z najwyżej cenionych przez konsumentów usług bankowych dostępnych na rynku, która z każdym rokiem zyskuje na popularności. Przewagą tej usługi jest czas realizacji transakcji bezgotówkowej, liczony w sekundach, a także jej dostępność. Przelew natychmiastowy w systemie Express Elixir wykonasz bez problemu również w weekendy i święta!


Czas to pieniądz!

Szybkie przelewy online Express Elixir to system opracowany i wdrożony przez KIR w 2012 roku, który umożliwia realizację transakcji bezgotówkowych pomiędzy rachunkami prowadzonymi w dwóch różnych bankach, będących uczestnikami tego systemu. Czas realizacji takiego przelewu liczony jest w sekundach. System Express Elixir jest dostępny 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, 365 dni w roku. Jest to więc optymalne rozwiązanie zawsze wtedy, gdy liczy się czas przelania pieniędzy na rachunek odbiorcy.

Szybkie przelewy online sprawdzą się szczególnie w sytuacji, gdy, np. konieczne jest natychmiastowe uregulowanie płatności za telefon, gaz lub inne usługi, niezbędna jest spłata raty kredytu lub karty kredytowej, bliska osoba oczekuje błyskawicznego zasilenia konta bankowego czy też realizacja transakcji wymaga natychmiastowego przelania pieniędzy (np. zakup samochodu, uregulowanie płatności za przedmiot umowy u notariusza, itp.).

– Klienci banków coraz częściej dostrzegają przydatność przelewów natychmiastowych, nie tylko z uwagi na szybkość ich realizacji, ale również możliwość ich dokonywania o dowolnej porze. Nie bez znaczenia jest też otrzymanie natychmiastowej informacji o poprawnej realizacji płatnościmówi Grzegorz Leńkowski, dyrektor Linii biznesowej płatności natychmiastowe w KIR.


Szybkie przelewy online również do ZUS i skarbówki

Dzięki nawiązaniu współpracy z Narodowym Bankiem Polskim, możliwe jest wykonywanie szybkich przelewów w systemie Express Elixir również na konta administracji publicznej. Dzięki temu w kilka sekund możemy opłacić swoje należności do ZUS czy organów administracji skarbowej. Stanowi to nie lada udogodnienie zarówno dla zwykłych obywateli regulujących swoje zobowiązania wobec tych podmiotów, jak i dla przedsiębiorców, dla których takie rozwiązanie może znacząco skrócić czas realizacji np. opłat celnych związanych z procederem celno-podatkowym.

– W warunkach rewolucji cyfrowej na popularności będą zyskiwać usługi dopasowane do aktualnych przyzwyczajeń klientów, w szczególności takie, które mają natychmiastowy efekt. Przelewy natychmiastowe to jeden z wyznaczników dostosowania oferty banku do aktualnych rynkowych wymagań technologicznych i funkcjonalnychpodsumowuje Grzegorz Leńkowski.


Inne usługi w systemie Express Elixir

System Express Elixir to nie tylko szybkie przelewy online, ale również nowoczesna baza informatyczna, na podstawie której powstały i funkcjonują nowe, coraz popularniejsze usługi, jak np. przelewy na numer telefonu, czyli płatności mobilne typu P2P, które są realizowane pomiędzy indywidualnymi użytkownikami BLIK w systemie Express Elixir.

There is 1 Comment

  1. Aneta pisze:

    Bardzo fajny artykuł. Warto wiedzieć takie rzeczy!

Dodaj Komentarz