Jak rezerwować miejsce na wypoczynek

Opublikowane przez Redakcja 19/09/2014 1 Komentarz 5514 odsłon

Organizując wakacje na własną rękę największa trudność sprawia organizacja dwóch rzeczy: dojazdu oraz noclegu. Poniżej można znaleźć kilka praktycznych porad o to, w jaki sposób rezerwować miejsca na wakacje oraz o co warto zapytać przed rezerwacją.

Zasada 1 Rezerwuj wcześniejrezerwacja

Zakwaterowanie na urlopie lepiej jest zaplanować wcześniej. Oczywiście wyjazd na wakacje bez wcześniejszej rezerwacji miejsc ma swoje uroki, natomiast w sezonie o wolne miejsca może być trudno.

Zasada 2 Korzystaj z filtrów trakcie wyszukiwania

Znalezienie właściwej oferty wiąże się z poświęceniem czasu na przeglądaniu ofert. Najlepiej w trakcie poszukiwań idealnego miejsca uzupełnić filtry wyszukiwarki. Wtedy trafimy na odpowiednią ofertę, która będzie atrakcyjna pod względem ceny, miejsca i wyposażenia.

Zasada 3 Nie rezerwuj od razu

Znajdując właściwą ofertę noclegu nie rezerwujmy jej od razu. Porównajmy ceny z innymi ośrodkami. Warto również przeczytać opis hotelu i pokoi. Zdjęcia nie zawsze oddają wygląd pokoi. Zwróć uwagę czy można anulować rezerwacje czy też nie.

O co warto zapytać w trakcie rezerwacji?

Niezależnie od tego czy rezerwujemy miejsce w Polsce czy za granicą, warto upewnić się czy należy wpłacić zaliczkę. Często ośrodki wypoczynkowe pomijają tą informację, co później skutkować może brakiem zarezerwowanych miejsc lub dwukrotnie wyższym rachunkiem za wypoczynek.

Zapewnienie w pensjonacie ręczników i pościeli kiedyś było standardem. Dziś w wielu miejscach odchodzi się od tego. Warto zapytać czy na miejscu, do którego się wypieramy znajdziemy podstawowe rzeczy takie jak ręczniki, to pozwoli nam na uniknięcie dodatkowych kosztów.

Na stronach właściciele często zapominają podać ile trwa doba noclegowa. W niektórych miejscach trwa od 10 rano, w innych zaczyna się od godziny przybycia. Jest to istotne z tego względu, że późniejsze opuszczenie pokoju może wiązać się z opłaceniem dodatkowej kwoty za cały nocleg. A na wakacjach najlepiej takie niepotrzebne koszty omijać.

Artykuł powstał przy współpracy z http://www.rezydencjafocha.pl

There is 1 Comment

  1. Marianna pisze:

    Cenne rady warte wykorzystania :). Powiem szczerze, że takie wskazówki są bardzo cenne. Sama wiem po sobie, że w tym całym stresie i pośpiechu niekiedy można po prostu popełnić błędy. Dzięki! 😉

Dodaj Komentarz