Jak studiować prywatnie, to tylko w Krakowie!

Opublikowane przez ekipeo 11/04/2018 0 Komentarzy 964 odsłon

Bardzo wielu świeżo upieczonych maturzystów obiera za kierunek swojej dalszej edukacji Kraków. Dlaczego? Stolica Małopolski to bez wątpienia centrum akademickie w Polsce, w którym uczy się ponad 120 tys. żaków. Bogata oferta uczelniana pozwala każdemu znaleźć odpowiedni kierunek studiów. Od kilku już lat coraz większą popularnością cieszą się uczelnie niepubliczne w Krakowie. Jedną z najlepszych i najstarszych w tym regionie placówek tego typu jest Wyższa Szkoła Europejska im. ks. Józefa Tischnera. Co sprawia, że jest tak wyjątkowa?

Krakowskie centrum akademickie

Bodaj jedną z najstarszych uczelni w Krakowie, obok Uniwersytetu Jagiellońskiego, jest Akademia Sztuk Pięknych. W pejzaż akademicki stolicy Małopolski wpisują się również Akademia Górniczo-Hutnicza oraz Politechnika Krakowska. To oczywiście najbardziej znane publiczne uczelnie wyższe w Krakowie. Wraz z nimi, w samym sercu miasta, funkcjonuje jedna z najstarszych w regionie uczelni niepublicznych, a mianowicie Wyższa Szkoła Europejska im. ks. Józefa Tischnera (WSE), której podwoje zostały otwarte dla studentów z całej Polski w 2003 roku.

Celem nauczania są specjaliści

O wyjątkowości krakowskiej WSE świadczy wiele czynników. Przede wszystkim uczelnia stawia na wykształcenie cenionych i poszukiwanych na rynku pracy specjalistów w konkretnych dziedzinach, posiadających odpowiednie praktyczne umiejętności cenione przez pracodawców. Zarówno studia licencjackie, jak i magisterskie w WSE w Krakowie pod względem programu nauczania zostały opracowane i skonsultowane z ekspertami oraz praktykami z różnych dziedzin naukowych i sektorów gospodarki, a przekazywana przez wykładowców wiedza jest dodatkowo wzbogacona o liczne interaktywne metody nauczania.

Spójna oferta kierunkowa

WSE w Krakowie oferuje studia licencjackie na kierunkach: lingwistyka dla biznesu, grafika reklamowa i multimedia, skandynawistyka oraz psychologia, a także studia magisterskie na kierunkach: filologia angielska oraz psychologia w biznesie. Ponadto krakowska uczelnia proponuje bardzo bogatą ofertę kierunków studiów podyplomowych, na liście której znajduje się aż 13 atrakcyjnych specjalności.

Kursy i szkolenia pod okiem specjalistów

Wyższa Szkoła Europejska to nie tylko dopasowany do potrzeb rynku program nauczania akademickiego, ale również profesjonalny ośrodek projektowy, prowadzący specjalistyczne kursy językowe oraz szkolenia. Do zacnego grona wykładowców akademickich WSE wchodzą m.in. takie znane osobistości życia społecznego i naukowego, jak np.: Jarosław Gowin (były rektor uczelni), Piotr Sztompka, Tadeusz Sławek, Aleksander Hall, Ryszard Legutko, Paweł Dembiński, Jarosław Górniak, Zdzisław Najder, Jerzy Kranz, Czesław Porębski, Paweł Biedziak, Jarosław Flis.

Wyższa Szkoła Europejska im. ks. Józefa Tischnera to wyjątkowe miejsce na mapie akademickiej nie tylko Krakowa, ale i całej Polski.

Dodaj Komentarz