Jak szybko i skutecznie pozbyć się niechcianych fałdek?

Opublikowane przez ekipeo 21/12/2016 0 Komentarzy 1464 odsłon

Problemy z odchudzaniem to codzienność wielu z nas. Nieustannie staramy się pozbyć nadmiaru tkanki tłuszczowej, często przy mizernych, a czasem nawet odwrotnych efektach. Czy oznacza to, że jesteśmy skazani na fałdki? Nie! Ale musimy rozpocząć działanie metodyczne i planowe.

Nie szybko

Powiedzmy sobie szczerze – fałdek można pozbyć się albo szybko, albo skutecznie. Nie ma trzeciej opcji. Szybkie odchudzanie jest nie tylko niebezpieczne dla naszego zdrowia, ale i w niemal 100% przypadków kończy się jakże już słynnym efektem jojo. Szybkie odchudzanie, a w rzeczywistości szybka redukcja masy (bo nigdy nie jest to redukcja wyłącznie tkanki tłuszczowej) powinna być zarezerwowana jedynie dla profesjonalnych sportowców, których organizmy zostały dokładnie przebadane i przygotowane do tego typu wyzwań. Taka gwałtowna redukcja masy (w ekstremalnych przypadkach sięgająca nawet ponad 1 kg w ciągu 24 godzin) musi przebiegać pod czujnym okiem ekspertów. Stosowanie podobnych form przez przypadkowe osoby grozi nawet utratą zdrowia.

Ale skutecznie

Wiemy już, że szybkie odchudzanie może być skuteczne jedynie w ściśle określonych przypadkach. A jakie powinno być odchudzanie skuteczne? Skuteczne odchudzanie przede wszystkim musi zostać rozłożone w czasie. Nie nastawiajmy się na efekt w ciągu tygodni, ale wielu miesięcy. Aby mieć pewność, iż tracimy jedynie tkankę tłuszczową i że tempo jej redukcji nie zakłóci funkcjonowania naszego organizmu, powinniśmy pilnować tempa 0,5-1 kg miesięcznie. Oczywiście, w przypadku osób otyłych tempo to może wynosić ponad 1,1 kg na miesiąc, jednak wymaga to również częstych konsultacji z lekarzem.

W walce o smuklejszą figurę można sięgnąć po liczne, dostępne na polskim rynku suplementy, jednak należy pamiętać, iż nie są to magiczne eliksiry – ich skuteczność zależy tylko i wyłącznie od tego, w jaki sposób zostaną zastosowane. Środki te stanowią jedynie wsparcie. Aby przyniosły efekt, niezbędne jest nasze działanie.

Artykuł powstał przy współpracy z apteką http://www.pro-apteka.pl

Dodaj Komentarz