Jak udekorować mieszkanie na jesień?

Opublikowane przez Redakcja 23/09/2014 0 Komentarzy 3155 odsłon

Jesień zbliża się wielkimi krokami. Wieczory w sierpniu i wrześniu są już chłodniejsze, szybciej zachodzi słońce i robi się ciemno. Niedługo z drzew zaczną spadać pierwsze liście, wkoło nie zabraknie słonecznych, radosnych barw. Warto zadbać o odpowiedni wystrój także w naszym mieszkaniu. Warto zmienić wygląd naszego M na jesień, wprowadzając niezbędne elementy i kolorowe dodatki.

2

  1. Przede wszystkim należy pamiętać, że kluczem do wszystkiego jest odpowiednia kolorystyka. Wybierzmy ciepłe, słoneczne barwy, które ożywią szarą i deszczową przestrzeń za oknem. W mieszkaniu znakomicie sprawdzą się wszelkiego rodzaju żółcie, czerwienie i pomarańcze, w różnych odcieniach i o różnej intensywności. Dobrze jest przełamać te kolory brązami, beżami czy też akcentami w kolorach popielatym i czarnym.
  2. Postaw na inne tkaniny i materiałowe dodatki. Zainwestuj w kolorowe pledy lub grubsze narzuty na łóżko czy fotel, które będą idealne na chłodniejsze miesiące. Podłogi przykryj chodnikami lub małymi dywanikami. Dobrze będzie zmienić także zasłony i udekorować okna materiałem w ciepłym, jesiennym kolorze. Pamiętaj, aby materiał nie był zbyt ciężki, gdyż przytłoczy całe pomieszczenie! Na stołach mogą pojawić się lniane serwety w jesiennych kolorach – efekt będzie znakomity.
  3. Nie zapominaj o dodatkach. W wazonach możesz umieścić suszone kwiaty lub sztuczne gałęzie z jesiennymi ozdobami. Letnie bukiety śmiało zastąp dekoracjami z dyni lub po prostu samą, wydrążoną dynią, z której możesz zrobić lampion. Na stole ustaw misę z owocami. Rozłóż świece w ciepłych kolorach, które wieczorami będziesz zapalać. Dodadzą one mieszkaniu niezwykłego uroku.
  4. Wybierzmy się na spacer do parku i nazbierajmy liści, które potem wykorzystamy do dekoracji. Możemy je zasuszyć i umieścić w antyramie na białym lub czarnym tle. Jeśli posiadamy lampiony lub możemy takie zakupić, obok światełka czy świecy umieśćmy właśnie różnokolorowe liście. W latarenkach oprócz liści mogą się także znaleźć kasztany lub żołędzie.

Artykuł powstał przy współpracy:

Dodaj Komentarz