Jak urządzić jasną łazienkę?

Opublikowane przez ekipeo 05/11/2015 0 Komentarzy 1691 odsłon

Jasne pomieszczenia mają w sobie coś, co sprawia, że wyglądają bardzo estetycznie i elegancko. Kolory takie jak biały, beżowy, kremowy świetnie sprawdzą się w naszym mieszkaniu i wbrew przekonaniom większości, nie muszą wcale być trudne w utrzymaniu. Postawmy na jasną łazienkę, a na pewno nie będziemy tego żałować. Pomysłów nie brakuje – wybierzmy jasne płytki lub jasne dodatki!

Art2ZEWJasna baza

Ściany i podłoga w jasnej tonacji świetnie sprawdzą się w małej łazience, która nie ma okna. Takie rozwiązanie pozwoli dodatkowo optycznie powiększyć przestrzeń i rozjaśnić pomieszczenie. Możemy zdecydować się na ściany i podłogę w tym samym kolorze, lub wybrać nieco ciemniejszą podłogę lub ściany. Rozważmy ozdobne płytki albo mozaikę, które będą dodatkową ozdobą naszej łazienki.

Jasne światło

Dobrym sposobem na rozjaśnienie naszej łazienki jest wybranie odpowiedniego światła. W łazience szczególnie ważne jest zadbanie o to, abyśmy mieli kilka źródeł światła. Podstawą jest oczywiście światło górne, ale wcale nie musi być to tradycyjna lampa – z powodzeniem możemy zastąpić ją halogenami. Drugie światło koniecznie powinno znaleźć się nad lustrem.

Jasne dodatki

Nie zapominajmy o dodatkach. Łazienka to dobre miejsce na wazon ze sztucznymi kwiatami lub ozdobnymi gałązkami. Warto wybrać także ręczniki lub ściereczki w jasnym kolorze. Na koniec dobierzmy dywanik w jasnym kolorze. Im grubsze włosie wybierzemy, tym łatwiej będzie nam go czyścić.

Przy współpracy

Dodaj Komentarz