Jak urządzić przestronne wnętrze

Opublikowane przez ekipeo 20/12/2016 0 Komentarzy 1833 odsłon

Nawet bardzo malutki pokój dzienny można z dużą dozą kreatywności urządzić w zgodzie z aktualnie obowiązującymi trendami w aranżacjach. Warto wówczas postawić na minimalizm oraz prostotę, a także na geometrię mebli i stosunkową dużą oszczędność detali. Każdy kto pragnie się nazywać zwolennikiem minimalistycznych wnętrz powinien wziąć sobie do serce kilka poniższych rad wybierając meble do pokoju dziennego.

Meble do salonu wyznacznikiem kreatywności

Nowoczesne aranżacje pokoju dziennego poruszają się z reguły w jednym tylko kierunku zgodnie z zasadą, że im mniej tym lepiej. Odnosi się to przede wszystkim do ilości mebli. Designerzy zapewniają, że uzyskanie przestronnego wnętrza jest możliwe tylko wówczas, kiedy meble do salonu są pozbawione niepotrzebnych zdobień czy rzucających się w oczy detali. Ich forma powinna być prosta i oszczędna, co nie oznacza, że pozbawiona interesujących elementów zależnych tylko i wyłącznie od poziomu naszej kreatywności.

meble do salonu

Najmodniejsze są w tym sezonie sofy o stosunkowo prostych, ale nieco geometrycznych kształtach, z niewysokim oparciem. Coraz częściej rezygnuje się też z dekoracyjnych podłokietników. Wśród mebli najmodniejsze są modele modułowe umożliwiające niemal dowolny rozkład elementów czy to podłodze czy na ścianie salonu. Takie rozwiązanie sprawia, że zabudowa nie wydaje się ciężka, ani tym bardziej toporna. Najpopularniejszym materiałem jest naturalne drewno w różnych odcieniach.

W jakim kolorze wybrać meble do pokoju dziennego?

Najbardziej odpowiednim kolorem do niewielkich pomieszczeń, którym chcemy nadać wrażenie przestronności jest biel i jej różne odcienie. Ponadto bardzo ciekawym rozwiązaniem do salonów są aranżacje w pastelach i odcieniach szarości oraz brązu, które kojarzą się z naturą, a przy tym są klasyczne i nigdy nie wychodzą z mody.

Minimalistyczne wnętrza choć sprawiają wrażenie nowoczesnych są z pewnością nieco surowe. Pokój dzienny skupiający domowników i pełniący funkcję reprezentacyjną powinien być przytulny i przyjazny. Taki efekt można osiągnąć poprzez wprowadzenie ciekawych dodatków. Warto jednak pamiętać, aby nie przesadzać z ich ilością.

Artykuł powstał przy współpracy z sklepem meblowym meblowy24.pl

Dodaj Komentarz