Jak urządzić salon w bloku?

Opublikowane przez ekipeo 21/05/2017 0 Komentarzy 1742 odsłon

Mieszkając w bloku, trzeba nauczyć się traktowania z szacunkiem każdego metra mieszkania. Dlatego też planując urządzić salon, a mając do dyspozycji małą przestrzeń, trzeba zastosować pewne skuteczne rozwiązania.

Powiększ swój salon

Bardzo popularnym i ciekawym sposobem na zwiększenie powierzchni salonu jest połączenie go z kuchnią. Jeśli oba pomieszczenia dzieli ściana, może się to wiązać z koniecznością jej wyburzenia. Automatycznie zarówno kuchnia, jak i salon staną się optycznie większe, a przy tym przestronniejsze. W dodatku do pomieszczenia wleci większa ilość światła, której jest jak na lekarstwo w blokowym mieszkaniu.

Zwróć uwagę na kolor ścian

Kolejną sprawą, na którą warto zwrócić uwagę jest kolor ścian. Przy małym salonie trzeba pamiętać, aby pomalować go w jasnych barwach, które dodatkowo powiększą go optycznie. Najbezpieczniejszymi kolorami jest oczywiście beż, biel oraz szarości. W razie, gdybyśmy oczekiwali żywszych kolorów, można z pozytywnym rezultatem zdecydować się na pomalowanie jedynie jednej, wybranej ściany na jakiś odważny kolor. Tym samym uzyska się znakomity kontrast, a wnętrze stanie się stylowe.

Wiele osób decyduje się również na tapetę lub cegłę na tej jednej ścianie. Przy naprawdę małym salonie, warto wybrać, na przykład połyskującą, jasną tapetę. W ten sposób światło będzie padać na ściany i także powiększać pomieszczenie.

Jakie meble do salonu?

Do jasnych wnętrz idealnie dopasują się meble z drewna. Tym samym salon zyska więcej ciepła i po prostu będzie przytulniejszy. Jednak nie chodzi tutaj o meblościankę, która zajmie połowę miejsca w salonie, bardziej o meble skrzyniowe lub inne tego typu. Meble do salonu muszą być jednocześnie funkcjonalne, ale też dobrze wyglądać, aby wpasowały się w ogólny zamysł. Konieczne będą szklane fronty mebli, przez co meble salonowe będą działać tak, jak wcześniej wspomniane połyskujące tapety.

Pamiętaj o prawdziwym centrum salonu

Choć w ostatnich czasach wiele osób jest innego zdania, to warto pamiętać, że najważniejszym miejscem i jednocześnie meblem w salonie jest sofa. Szczególnie polecanym zabiegiem w blokowym salonie jest sofa narożnikowa. Tym samym żadna przestrzeń nie zostaje zmarnowana. Każda wolna przestrzeń jest tak naprawdę na wagę złota. Warto pamiętać, że takie rozwiązanie sprawdza się także przy kawalerkach, gdyż łączymy łóżko z kanapą.

Dodaj Komentarz