Jak wybierać toppery na tort? Sprawdzamy!

Opublikowane przez ekipeo 23/06/2022 0 Komentarzy 320 odsłon

Wyjątkowe święta i okazje, takie jak ślub, chrzest, komunia czy urodziny, wymagają szczególnej oprawy. Jednym z obowiązkowych elementów tego rodzaju uroczystości jest tort, który zachwyca nie tylko smakiem, lecz przede wszystkim wyglądem. Jednym ze sposobów na jego efektowne ozdobienie jest użycie topperów na tort. Co to takiego? Jak wybrać najlepszą dekorację? W naszym dzisiejszym artykule znajdziesz odpowiedzi na nurtujące Cię pytania!

Czym jest topper na tort?

Topper na tort jest elementem dekoracyjnym, który najczęściej umieszczany jest na szczycie tortu lub na jego widocznym boku. Obecnie dekoracje te wykonywane są z trwałych i wytrzymałych materiałów, takich jak cienka sklejka czy też szkło akrylowe. Topper może przybierać różne kształty i formy – umieszczane są na nim napisy, cyfry, a także symboliczne obrazki. Wszystko zależy od charakteru konkretnej uroczystości oraz od wyglądu całego tortu. Jak zatem dobrać najlepszy topper? Co powinno się na nim znaleźć? Odpowiedzi znajdziesz tuż poniżej!

Jaki topper na tort będzie najlepszy?

Zastanawiasz się, czym się kierować podczas wyboru topperu na tort dla bliskiej Ci osoby? Istnieje kilka kwestii, które warto wziąć pod uwagę. Już spieszymy z podpowiedziami.

Zwróć uwagę na materiał

Przeglądając sklepy oferujące toppery na tort, z pewnością zauważyłaś, że mogą być one wykonane z rozmaitych materiałów. Możesz wybierać spośród produktów z kartonu, papieru, ze sklejki lub z plexi. Pierwsze z nich, czyli papierowe i kartonowe, wyróżniają się swoją niską ceną, jednak są również nietrwałe i delikatne. Oznacza to, że dość szybko mogą ulec uszkodzeniom i zagięciom.

Toppery wykonane ze sklejki to produkt, który jest bardziej wytrzymały. Należy jednak obchodzić się z nim delikatnie, aby nie doprowadzić do jego przypadkowego złamania. Coraz częściej spotykane są toppery na tort wykonane z plexi. Charakteryzują się lekko błyszczącym wykończeniem, przez co cały tort nabiera wyjątkowości i elegancji. Plexi jest materiałem o wysokiej trwałości, dlatego możesz liczyć na to, że wybrany przez Ciebie wariant będzie nienagannie się prezentował przez całą imprezę!

Jaki kolor topperu wybrać?

Już wiesz, na jaki materiał warto postawić. Na jaki jednak kolor topperu należy się zdecydować? Wiele zależy od wyglądu tortu. Jeżeli jest utrzymany w jasnej kolorystyce, warto postawić na ciemniejszą dekorację, która będzie widoczna na pierwszy rzut oka. Doskonałym zwieńczeniem ciemnych tortów będą jasne toppery.

Dodaj Komentarz