Jak wybrać body dla dziewczynki? Podpowiadamy

Opublikowane przez ekipeo 10/10/2022 0 Komentarzy 230 odsłon
Jak wybrać body dla dziewczynki? PodpowiadamyBody to bardzo ważna część garderoby dziecięcej. Charakteryzuje się szeregiem zalet – jest uniwersalne, wygodne w zakładaniu, a szeroki wybór sprawia, że bez trudu znajdziesz idealny model dla swojej pociechy. Zastanawiasz się, jakie body wybrać dla dziewczynki? Nie wiesz, na jakie kwestie warto zwrócić uwagę? Poznaj zatem nasze praktyczne wskazówki.

Zwróć uwagę na materiał

Body niemowlęce to swego rodzaju bielizna, którą zakłada się bezpośrednio na gołą skórę. Dlatego też wybór tego elementu garderoby powinien być bardzo dobrze przemyślany. Jedną z pierwszych i najistotniejszych kwestii jest materiał wykonania, a także jego funkcjonalność.

Jakie tkaniny są najlepszym wyborem na ubranka dziecięce? Świetnie sprawdzą się oddychające, delikatne materiały takie jak bawełna, bawełna organiczna czy tkaniny bambusowe. Pierwsze z nich cechują się trwałością – nie jest im straszne nawet pranie w wysokiej temperaturze. Z kolei ubranka z bambusa i bawełny organicznej polecane są dla tych maluszków, które zmagają się z alergiami skórnymi.

Jak dobrać rozmiar body?

Jednym z problemów, z którym zmagają się przyszli rodzice, jest dobór odpowiedniego rozmiaru ciuszków. Ubranka dziecięce oznaczane są na dwa sposoby:

– według długości ciała dziecka wyrażonej w centymetrach (np. 56, 62, 68, 74),

– według wieku dziecka (np. 0-3 miesiące, 3-6 miesięcy).

Warto mieć jednak na uwadze, że dzieci w tym samym wieku różnią się długością i masą ciała, lepiej więc kierować się pierwszym kryterium. Pamiętaj również o tym, że maluszek nie powinien nosić za małych ubranek – mogłyby krępować jego ruchy i powodować otarcia delikatnej skóry.

Body kopertowe czy zwykłe?

Body dla dziewczynki można podzielić ze względu na sposób zakładania. Sklepy oferują zarówno modele kopertowe, jak i tradycyjne, wkładane przez głowę. Te pierwsze cechują się łatwością zakładania, a to dzięki napom znajdującym się na całej długości ubranka. Z tego też powodu sprawdzą się szczególnie w przypadku noworodków oraz kilkutygodniowych maluszków. Po tym czasie można zamienić je na body tradycyjne.

Dodaj Komentarz