Jak wybrać karnisz?

Opublikowane przez Redakcja 28/04/2014 0 Komentarzy 1154 odsłon

Nie wszyscy zdajemy sobie sprawę, jak ważnym elementem wystroju naszego mieszkania jest karnisz. Jego wybór powinien być podyktowany nie tylko wyglądem i funkcjonalnością, ale także naszymi potrzebami. Warto wybrać taki karnisz, który pasuje do mebli i dodatków znajdujących się w pokoju, dlatego jego zakup zostawmy na sam koniec. Podpowiadamy Wam, jak wybrać odpowiedni.

1

  1. Przede wszystkim zastanówmy się, jak urządzone jest wnętrze pomieszczenia, do którego chcemy zakupić karnisz. Jeśli jest to pokój urządzony z przepychem – zdecydujmy się na prostszy i neutralny karnisz. Jeśli pokój jest stonowany i brakuje mu wyrazu – wybierzmy ozdobny, wymyślny karnisz z ozdobnymi końcówkami, które występują w najróżniejszych wzorach i kolorach.
  2. Należy zastanowić się, czego oczekujemy od karnisza. Odpowiedzmy sobie na pytanie czy zamierzamy powiesić tylko firanki lub zasłony czy też zdecydować się na klasyczne połączenie obu tych dodatków. W zależności od tego, co zdecydujemy, zakupmy pojedynczy lub podwójny karnisz. Jeśli nie jesteśmy pewni – zakupmy karnisz z podwójnymi wspornikami, ponieważ w razie gdybyśmy zmienili kiedyś zdanie, będziemy mogli zawiesić obie tkaniny bez wymieniania karnisza.
  3. Sklepy oferują szeroki wybór karniszy w najróżniejszych kolorach. Znajdziemy je w standardowych białych, czarnych i beżowych kolorach, a także ozdobnych pozłacanych lub posrebrzanych. Wybór koloru karnisza powinien być podyktowany pomieszczeniem oraz dodatkami, które się w nim znajdują. Jego kolor możemy dopasować np. do koloru lamp. Ważne, aby odróżniał się on nieco od koloru ściany.
  4. Możemy wybierać pomiędzy różnego rodzaju karniszami. Jeśli idzie o tworzywo, z którego są wykonane to możemy zdecydować się na karnisze: metalowe, drewniane lub linkowe – dla miłośników nowoczesnych rozwiązań. Ważny jest także wybór typu karnisza. Mamy o wyboru karnisz drążkowy (na klasyczne żabki, który pasuje do klasycznego wnętrza), karnisz szynowy (który pozwala swobodnie przesuwać tkaninę) lub drążkowo-szynowy (który stanowi połączenie obu tych rozwiązań).
  5. Przed zakupem dokładnie zmierzmy ścianę, na której umieścimy karnisz! Mamy do wyboru dwa rozwiązania: umieścić go jedynie na szerokości okna lub też na szerokości całej ściany, na której znajduje się okno. Wszystko zależy od nas! Potem pozostaje już tylko wybór tkanin na firanki i zasłony!

Przy współpracy

Dodaj Komentarz