Jak wybrać meble na balkon?

Opublikowane przez Redakcja 04/06/2014 0 Komentarzy 6510 odsłon

Z balkonu możemy uczynić coś na wzór „zielonego salonu”, czyli przedłużenia najważniejszego pomieszczenia w naszym mieszkaniu. Jeśli chcemy wygodnie i komfortowo spędzać czas na balkonie, zadbajmy o wybór odpowiednich mebli. Meble balkonowe to obowiązkowe wyposażenie tejże przestrzeni. Ich zakup musi być przemyślany i dopasowany do warunków, jakie mamy. Na co należy zwrócić uwagę przy ich zakupie? Spójrzcie sami.

3

  • Sklepy oferują na tyle szeroki wybór mebli balkonowych i tarasowych, że można dostać od niego zawrotu głowy. Jak wybrać odpowiednie? Przede wszystkim powinniśmy wziąć pod uwagę styl, w jakim urządzone jest nasze mieszkanie. Warto, by balkon – mimo swej pozornej odrębności – był z nim spójny i nie odbiegał od niego zbyt bardzo tematycznie. Jeśli mieszkanie jest nowocześnie urządzone – wybierzmy nowatorskie meble na balkon, jeśli rustykalnie – sięgnijmy po meble kupione na pchlim targu lub stylizowane na stare.
  • Ilość i wielkość mebli. Musimy zastanowić się, jaką funkcję będzie spełniał nasz balkon. Czy zależy nam tylko na odpoczynku, na popołudniowej herbacie czy może na spożywaniu obiadów na wolnym powietrzu? Warto ograniczyć ilość mebli balkonowych i wybrać tylko te, które faktycznie są nam potrzebne. Dobrym rozwiązaniem jest oczywiście mała ławeczka lub krzesła. Mogą to być także same krzesła lub składane leżaki. Nie zapominajmy o stoliku. Jeśli mamy miejsce – możemy zakupić wolnostojący, jeśli nie – postawmy na podwieszany, dzięki czemu będziemy mogli wykorzystać miejsce pod nim.
  • Jakie tworzywo mebli wybrać? Pod tym względem mamy na rynku dość szeroki wybór: począwszy od drewnianych, przez wiklinowe, ratanowe, metalowe, a na tworzywach sztucznych skończywszy. Drewniane nadadzą balkonowi sielskiego wyglądu i odpowiednio zaimpregnowane przetrwają dłuższy czas. Ich minusem jest niestety cena – za drewno dobrej jakości musimy zapłacić więcej. Wiklinowe i ratanowe są bardzo lekkie i łatwe w utrzymaniu. Dodatkowo jeśli kiedyś znudzi nam się ich kolor, możemy pokryć je sprayem w innym kolorze! Prawdziwym hitem są meble metalowe – szczególnie w kolorach białym, czarnym i szarym – których od kilku sezonów jest na rynku coraz więcej.
  • Meble balkonowe dostaniemy dzisiaj w wielu kolorach. Warto zwrócić uwagę na to, aby pasowały do płytek, jakie mamy na balkonie oraz elewacji. Nie ukrywajmy, że niekiedy warto zrezygnować z kolorów, które nam się podobają na rzecz praktyczności. Jeśli boimy się, że białe lub pastelowe meble w romantycznym, sielskim stylu będą trudne do utrzymania, to możemy z powodzeniem zastąpić je czarnymi lub grafitowymi, a następnie rozjaśnić dodatkami.
  • Na koniec nie zapominajmy o właściwym ustawieniu mebli. Wykorzystajmy przestrzeń możliwie najrozsądniej. Pamiętajmy, że balkon mimo swej małej powierzchni nie powinien być zagracony!

Przy współpracy

Dodaj Komentarz