Jak wybrać najlepszy gotowy projekt domu?

Opublikowane przez Redakcja 09/08/2012 0 Komentarzy 943 odsłon

Budowa domu to nie lada wyzwanie zwłaszcza finansowe, dlatego za nim zabierzemy się za budowę, należy wybrać taki projekt domu by później nie żałować. Projekty domów są różne, jedne gorsze drugie lepsze, aby ograniczyć ryzyko złego wyboru należy je umieć od siebie odróżnić.

Wybieranie projektu domu nie jest wcale łatwym i przyjemnym zadaniem. Określenie potrzeb własnych i swojej rodziny znacznie utrudnia nam wybór. Dobrym krokiem przy wyborze projektu jest skorzystanie z usług architekta ale niestety nie każdego na niego stać, tak samo jak na projekt na indywidualne zamówienie. Dlatego też większość z nas decyduje się na gotowe projekty domów, które są o wiele tańsze i łatwiej dostępne. Katalogów w kioskach czy stron internetowych firm zajmujących się tym tematem jest bardzo dużo. Taki gotowy projekt pozwala nam określić własne potrzeby, podsuwa różne pomysły i rozwiązania.

Dokonując selekcji projektów na podstawie potrzeb rodziny, bierzemy pod uwagę rytm jej życia oraz przyzwyczajenia wszystkich jej członków.  Jeżeli masz dużą rodzinę to wybierz  projekt w którym będzie większa ilość łazienek i duża kuchnia z jadalnią. Tak samo jest ze spędzaniem czasu wolnego, inaczej powinien wyglądać dom dla rodziny, która spędza wspólnie czas, a zupełnie inaczej dla tej w której każdy indywidualnie zagospodarowuje swój czas.

Gotowe projekty domów zazwyczaj zawierają, pomieszczenia spełniające określone funkcje, bez których mieszkanie w domu nie będzie przyjemne są to z całą pewnością: garderoba, przedsionek, pokój dzienny, sypialnie, łazienki, pomieszczenie gospodarcze.

Garderoba nie może mieć mniej niż 2,5 m² powierzchni, ponieważ nic w niej nie zmieścimy, nie zmieszczą się w niej wieszaki ani żadne półki, więc mniejsza będzie niepraktyczna.

Przedsionek, jest bardzo istotnym elementem każdego domu, chroni wnętrze domu od wiatru i zimna.

Pokój dzienny to bardzo ważne pomieszczenie naszego domu, to właśnie jego powierzchnie i usytuowanie dostosowujemy do wszystkich członków rodziny.

Średnia wielkość sypialni to 12 m², w pomieszczeniu tym muszą pomieścić się meble.

Dodaj Komentarz