Jak wybrać odpowiedni zapach?

Opublikowane przez ekipeo 22/02/2021 0 Komentarzy 402 odsłon

Umiejętnie dobrane perfumy są najprostszym sposobem, aby podkreślić swój indywidualny styl. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, jak wybrać najlepsze perfumy damskie/męskie, aby móc cieszyć się trwałym i modnym zapachem.

Zapachy damskie i męskie – czym się wyróżniają?

Dobra drogeria internetowa ma w swoje ofercie nie tylko markowe perfumy męskie i damskie, ale również zapachy unisex, które zdobywają coraz większą popularność. Jeżeli chodzi o kobiece zapachy, to największym zainteresowaniem cieszą się nuty kwiatowe, owocowe oraz aromaty słodkich przypraw. Panowie najczęściej wybierają zapachy korzenne, skórzane, ziołowe i drzewne. Wspomniane zapachy unisex opierają się przeważnie na nutach cytrusowych, piżmowych i orientalnych. Większość producentów oferuje perfumy damskie Piotrków, w których łączy się zapachy owocowo-kwiatowe albo ziołowo-orientalne. Kombinacji jest bardzo wiele, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie.

Czym charakteryzują się poszczególne zapachy?

Aby wybrać najlepsze dla siebie perfumy marzeń, warto dowiedzieć się, czym w rzeczywistości różnią się poszczególne nuty. Jeżeli chodzi o zapachy kwiatowe, to króluje nie tylko konwalia i fiołki, ale również magnolia, róża i goździki. Zapachy cytrusowe, to przede wszystkim pomarańcza, mandarynka i cytryna. Perfumy na drzewnych nutach najczęściej opierają się na drzewie sandałowym, mchu dębowym i cedrze. Najbardziej tajemnicze są zapachy skórzane, do których można zaliczyć nie tylko ostre nuty przypraw, ale również popularny olej rycynowy. Zapachy unisex to przede wszystkim nuty orientalne, czyli kadzidło, wanilia i cedr. Warto wspomnieć także o zapachach ziołowych, w których najbardziej wyróżnia się mięta, tymianek oraz niesamowita lawenda. Pamiętać należy o tym, że rzadko kiedy powyżej wymienione zapachy występują pojedynczo. W większości przypadków są one dominującą nutą wybranego zapachu.

Nuta głowy serca i nuta bazowa – co trzeba wiedzieć?

Każda z nut, jak powszechnie wiadomo, uwalnia się w określonym czasie. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że perfumy dopiero po pewnym czasie nabierają głębi i wyrazistości. Nuta głowy charakteryzuje się tym, że jest ona wyczuwalna od razu po zaaplikowaniu perfum bezpośrednio na skórę. Pamiętać należy o tym, że zapach ten czuje się zdecydowanie najkrócej (zazwyczaj 15-30 minut). Konsumenci bardzo często decydują się na zakup perfum, opierając się właśnie na podstawie nuty głowy. Jeżeli chodzi o nutę serca, to rozwija się ona po około pół godziny, a na skórze może utrzymać się do 2 godzin. Najpóźniej rozwija się nuta bazowa, która zdecydowanie najdłużej utrzymuje się na skórze.

Jak wybrać odpowiednie perfumy?

Odwiedzając drogerię stacjonarną, pamiętać należy o tym, aby nie perfumować się wcześniej i nie stosować balsamów do ciała. Jeżeli istnieje taka możliwość, to warto najpierw sprawdzić próbkę interesujących perfum i przetestować je przed zakupem. Wynika to oczywiście z tego, że na skórze najdłużej utrzymuje się właśnie nuta bazowa. Drogeria internetowa niestety nie oferuje możliwości przetestowania perfum, ale bardzo często można zamówić próbki. Pamiętać należy również o tym, że nie warto wąchać więcej niż 3-4 zapachów. Ciekawym trikiem jest neutralizowanie nosa za pomocą ziarenek kawy.

Dodaj Komentarz