Jak zadbać o nogi?

Opublikowane przez ekipeo 09/11/2011 0 Komentarzy 2310 odsłon

Zdrowe nogi to podstawa dla prawidłowego funkcjonowania każdego człowieka, a tu najczęstszymi dolegliwościami są problemy ze stawami i żylaki. Mimo że układ kostno – stawowy wydaje się konstrukcją solidną, niestety jest narażony na wiele czynników, które mogą mu zagrozić, prowadząc w konsekwencji do jego uszkodzenia. Żylaki natomiast to problem częsty, dokuczliwy i przede wszystkim poważny, którego nie należy lekceważyć.

Jest wiele sposobów, którymi można wspomóc stawy w prawidłowym funkcjonowaniu, a tym samym zabezpieczyć je przed działaniem szkodliwych czynników. Jeden z nich to środki farmakologiczne, wśród których zdarzają się też oparte na naturalnych składnikach. Ich działanie polega głównie na regeneracji tkanki chrzęstnej, która ma bardzo istotne znaczenie dla prawidłowego funkcjonowania stawów. Przykładem może być środek 4flex będący naturalnym i łatwo przyswajalnym hydrolizatem kolagenu.

Są jednak jeszcze inne sposoby, aby zadbać o kondycję swoich stawów. Najważniejsze, aby ich nie obciążać. Dlatego należy unikać ciężarów i wysiłków, a także dbać o prawidłową masę ciała. Stawy może i wydają się solidne, przynajmniej dopóki nie bolą, ale nadmierny ciężar potrafi im bardzo zaszkodzić. Dlatego tak ważną rzeczą jest regularna gimnastyka, nie za ciężka, ale taka, która utrzyma stawy na dobrym poziomie funkcjonowania, a jednocześnie wzmocni mięśnie, które z kolei są dla nich koniecznym wsparciem w codziennym działaniu.

Również nóg, na których wystąpiły żylaki, nie należy przemęczać i obciążać, ale starać się poprawić w nich krążenie, które zastało zakłócone przez zmiany chorobowe. Zgrubienia żył, widoczne pod skórą i zniekształcające wygląd nóg, warto w miarę możliwości likwidować, a pomocne okazują się w tym względzie podkolanówki uciskowe, które przeznaczone są dla kobiet i mężczyzn. Idealnym rozwiązaniem dla kobiet są także pończochy uciskowe, które wyglądają bardzo elegancko, dbając jednocześnie o zdrowie nóg. Podkolanówki i pończochy uciskowe pomagają przywrócić prawidłowe krążenie w kończynach, a to właśnie jest najistotniejszą rzeczą w leczeniu żylaków.

Aby zapewnić sobie zdrowe nogi, nie trzeba podejmować wielkich i drogich starań, a jedynie wykazać się konsekwencją.

Dodaj Komentarz