Jak założyć sklep internetowy?

Opublikowane przez ekipeo 28/03/2015 0 Komentarzy 1390 odsłon

W dobie internetu sklep internetowy do doskonały pomysł na dotarcie do klienta, dlatego wiele firm zajmujących się handlem często oprócz zwykłych punktów sprzedaży zakłada sklepy online.

Założenie sklepu internetowego nie stanowi dużego problemu zwłaszcza gdy już działasz na rynku, większy problem mają osoby które zaczynają, bo oprócz wyboru oprogramowania sklepu internetowego co oczywiście nie jest łatwe, hostingu i domeny to muszą dodatkowo znaleźć pomysł na biznes by przebić się przez tysiące innych sklepów w sieci, czyli sporządzić odpowiedni biznesplan, znaleźć dostawców, załatwić wszelkie sprawy prawne związane z założeniem działalności gospodarczej.

Jak założyć sklep internetowy?

Z reguły większość osób które stratują w biznesie w sieci, ma pomysł już na branżę, asortyment i potencjalnych klientów. Jednak mimo że na ogół nie mamy z tym problemu, to warto jest zatrzymać się nad tą kwestia chwilę i ją przemyśleć. Należy pamiętać że nie wystarczy określić że na przykład nasz sklep internetowy w swoim asortymencie będzie miał kosmetykami, bo takich sklepów i podobnych jest w sieci cała masa, a ty musisz się czymś wyróżniać, aby właśnie w twoim sklepie robiono zakupy. W tym momencie ważną rolę odgrywa znalezienie odpowiednich dostawców, i określenie dokładne kim będą klienci twojego sklepu internetowego i jak trafić w ich potrzeby.

Jeżeli już określiłeś asortyment, dostawców i potencjalnych klientów i uporałeś się ze sprawami związanymi z założeniem działalności gospodarczej to pora na założenie sklepu w sieci. Jak już na początku zostało wspomniane niezbędnymi elementami sklepu internetowego są oprogramowanie sklepu internetowego, hosting, domena. Najtrudniejszym z tych trzech rzeczy jest wybór odpowiedniego oprogramowania i tutaj masz wybór pomiędzy gotowym płatnym oprogramowaniem typu “wszystko w pakiecie” wraz z utrzymaniem, ale również możesz wybrać darmowe oprogramowanie sklepu internetowego, indywidualne oraz oprogramowanie bez utrzymania sklepu. Jak widać wybór nie jest mały wszystkie opcje mają swoje wady i zalety, ty musisz zdecydować która z nich jest najbardziej odpowiednia dla twojego sklepu i da ci gwarancje powodzenia.

Platforma Inteligentnego Wspomagania e-Handlu

Dodatkowo, każda osoba posiadająca własny sklep internetowy, może skorzystać z profesjonalnego narzędzia – PIWeH. To rozwiązanie dedykowane e-sklepom z 10-ciu najpopularniejszych branż funkcjonujących w Internecie. Nadrzędnym celem Platformy Inteligentnego Wspomagania e-Handlu jest dostarczanie właścicielom e-sklepów aktualnych i rzetelnych danych, pozwalających na podejmowanie trafnych decyzji biznesowych.

Dodaj Komentarz