Jak założyć własną stronę internetową?

Opublikowane przez ekipeo 25/01/2018 0 Komentarzy 1542 odsłon

Obecnie założenie własnej, profesjonalnej strony www nie wymaga już znajomości języków programowania czy umiejętności graficznych. Kreatory i platformy ułatwiające uruchomienie własnego serwisu są nie tylko proste w obsłudze, ale również pozwalają na zachowanie bardzo dużej kontroli nad poszczególnymi aspektami powstawania, obsługi i rozwijania strony.

Określenie platformy CMS

Oprogramowanie typu CMS (Content Management System) pozwala nie tylko na stworzenie własnej strony, ale również jej późniejszą edycję oraz aktualizowanie. Prowadzenie serwisu w ten sposób jest bardzo wygodne, ponieważ nie wymaga znajomości żadnych technicznych szczegółów. Dodawanie nowych treści, importowanie grafiki czy pisanie tekstów jest bardzo proste. Użytkownik zyskuje również możliwość dodawania nowych funkcji do strony oraz zmianę jej wyglądu. Do najpopularniejszych platform tego typu należą m.in. WordPress, Drupal czy Joomla.

Wybór domeny na serwisy www

Wybór adresu strony ma wbrew pozorom spore znaczenie i wymaga niemałej kreatywności. Konkurencja w sieci jest niemała, dlatego większość atrakcyjnych domen jest już zajęta przez inne serwisy www. Nazwy strony nie trzeba jednak koniecznie opierać na słowach kluczowych. Najlepiej stworzyć taką, która będzie związana w jakiś sposób z branżą, krótka oraz łatwa do zapamiętania. Wybór domeny jest procesem równie istotnym, co jej projektowanie. Warto więc poświęcić nieco więcej czasu i racjonalnie wybrać najlepszą możliwą opcję.

Serwisy www

Inwestycja w hosting

Aby strona mogła być dostępna w sieci, konieczne jest zapewnienie jej odpowiedniego hostingu. Miejsce na serwerze służy do przechowywania wszystkich plików strony, dlatego musi działać prawidłowo i sprawnie. Należy wziąć pod uwagę obsługiwane przez hosting technologie, dostęp do pomocy technicznej, niezawodność oraz cenę. Darmowe i tanie serwery zwykle posiadają słabe parametry, przez co serwisy www działają na nich wolno, zawieszają się i wyświetlają wiele reklam. Lepiej więc zainwestować w sprawdzony i solidny hosting.

Dołączenie strony do wyszukiwarek

Aby strona mogła być bez problemu znaleziona przez użytkowników, muszą ją wyświetlać wyszukiwarki internetowe. Dotyczy to zwłaszcza Google, który pozwala na różne sposoby dodania adresu. Można to zrobić bezpośrednio, za pomocą zakładki do zgłaszania nowych witryn. Opcja ta dostępna jest także w Narzędziach dla Webmasterów Google. Linki do strony umieszczać można także na forach i portalach, a strona z czasem sama zostanie zindeksowana.

Pozycjonowanie strony

Aby strona była często odwiedzana, powinna znajdować się na wysokim miejscu w rankingu. Pozycjonować można na różne sposoby. Używanie odpowiednich słów kluczowych i budowanie wokół nich treści jest bardzo popularnym rozwiązaniem. Można zatroszczyć się także o dodawania adresu do katalogów stron i budowanie linków przychodzących. Duża ich liczba bardzo pozytywnie wpływa na pozycję strony w wyszukiwarkach. Warto również często aktualizować treści i zamieszczać w serwisie interesujące informacje, co zwiększy jego ogólną wartość dla użytkowników.

Dodaj Komentarz