Jak zmienić wygląd mebli?

Opublikowane przez ekipeo 14/02/2012 0 Komentarzy 1339 odsłon

Planując remont w swoim mieszkaniu myślimy o odświeżeniu ścian i nałożeniu nowego koloru, przemeblowaniu pokoju i ewentualnie dokupieniu nowoczesnych i stylowych dodatków. Mało kto wie, że można zupełnie zmienić wygląd wnętrza swojego domu zupełnie niedrogim kosztem, skupiając się przede wszystkim na meblach.

Nie ma potrzeby od razu udawać się do salonu meblowego w celu zakupu nowych mebli, nawet jeśli nasze szafy mają już kilka lat i dawno straciły swój pierwotny wygląd. Można samemu odświeżyć ich kolory i niemal całkowicie zmienić wygląd. W tym celu należy na początek odtłuścić fronty mebli rozpuszczalnikiem, przetrzeć cienkim papierem ściernym i oczyścić, a następnie niedużym wałkiem malarskim pomalować meble specjalną farbą albo lakierem. W ten sposób, niedrogim kosztem, możemy uzyskać zupełnie nowe meble. Innym sposobem na zmianę ich wyglądu jest oklejenie ich fantazyjną okleiną dostępną w wielu wzorach i rozmaitej kolorystyce. To rozwiązanie najczęściej stosuje się w pokojach dziecięcych, ponieważ co jakiś czas można zmieniać aranżacje pokoju. Zabierając się za renowację mebli od razu trzeba sprawdzić, czy prowadnice w szufladach działają bez zastrzeżeń. Ich praca ma być cicha, a szuflady charakteryzować się pełnym wysuwem.

Dodatkowo można wprowadzić nowy styl w swoim mieszkaniu przez zmianę dekoracji. Tak pozornie drobne elementy jak klamki przy drzwiach, gałki meblowe, czy brzegi listw meblowych mogą zupełnie odmienić wygląd wnętrza naszego mieszkania. Uchwyty z mosiądzu i drewna są dostępne w wielu wzorach, dlatego łatwo jest je dopasować do pozostałych dodatków w pokoju, tj. lampa, wieszaki, czy karnisz.

Czasami może okazać się, że najlepszym rozwiązaniem do zmiany wyglądu naszego mieszkania jest pozbycie się kilku szafek, komody, czy regału, które tylko zagracają wnętrze, czyniąc je mniejszym i niefunkcjonalnym. To właśnie w pokoju dziennym i salonie, gdzie przyjmujemy gości i sami spędzamy najwięcej czasu w ciągu dnia powinny znajdować się pojedyncze, wolnostojące szafki, które są najbardziej praktyczne.

Dodaj Komentarz