Jak zorganizować miejsce na drobiazgi w pokoju nastolatka?

Opublikowane przez Redakcja 25/03/2014 0 Komentarzy 1378 odsłon

Uporządkowanie drobiazgów w pokoju nastolatka to zmora większości rodziców. Ogromna ilość bibelotów, dokumentów, zeszytów, pamiątek i ukochanych przedmiotów oraz…ograniczona ilość miejsca w pokoju dziecka. Jak na małej przestrzeni poradzić sobie z przechowywaniem takiej ilości drobiazgów? Poniżej prezentujemy Wam kilka prostych rozwiązań.

  1. Najlepszym miejscem na przechowywanie różnorodnych skarbów dziecka będą pudełka, które możemy wsunąć pod biurko lub łóżko – nie dość, że spełnią swoją funkcję, to jeszcze nie zajmą wiele miejsca. Mogą być oczywiście tekturowe lub nieco droższe plastikowe, które występują w różnych kolorach. Dobrym rozwiązaniem są pudełka przezroczyste – widać wszystko, co znajduje się w środku.
  2. 1W szafie lub na wieszaku na ubrania możemy zawiesić specjalny „rękaw”, który posiada przegródki. W tych przegródkach możemy umieścić nie tylko drobiazgi, ale także np. mniejsze torebki nastolatki, które nie mieszczą się w szafie. „Rękawy” takie dostępne są w sklepach w różnych długościach i szerokościach oraz wzorach i kolorach.
  3. Jeśli łóżko dziecka jest nieco wyższe, to możemy pod nim umieścić specjalną szufladę. Szuflada taka może być nie tylko pojemnikiem na pościel, ale także na różne przedmioty. Weźmy pod uwagę, że warto w niej umieścić to, co jest używane po prostu rzadziej, aby ciągle jej nie wysuwać.
  4. W zależności od tego, jak dużą ilością miejsca w pokoju nastolatka dysponujemy, możemy zakupić oddzielną komodę na drobiazgi. Najlepiej byłoby, aby komoda ta posiadała kółka, dzięki którym szybko i łatwo zmienialibyśmy jej miejsce. Zastanówmy się, co chcemy w niej przechowywać i stosownie do tego wybierzmy głębsze lub płytsze szuflady. Możemy w nich umieścić specjalne przegródki, aby dodatkowo posegregować rzeczy.
  5. Na ścianach możemy zamontować ozdobne wieszaczki, na których można coś zawiesić. Dobrym miejscem na ich umieszczenie będzie ściana obok drzwi wejściowych do pokoju lub po prostu wolne miejsce.

Homeinvest.pl

Dodaj Komentarz