Jak zrobić dekorację ze zdjęć?

Opublikowane przez Redakcja 10/10/2013 0 Komentarzy 1225 odsłon

W dobie aparatów cyfrowych niejednokrotnie zapominamy, jak wielką przyjemność mogą nam sprawić wywołane zdjęcia. Wspomnienia utrwalone na papierze są nie tylko piękną pamiątką, ale i małym dziełem sztuki. A gdyby tak wykorzystać je do udekorowania pomieszczenia? Nic prostszego! Wykonanie dekoracji ze zdjęć jest szybkie i łatwe.

 Rzeczy, których potrzebujesz:

spinacze, zdjęcia, tekturki, grubszy sznurek (np. z dratwy),haczyki do wieszania ozdób ściennych lub małe gwoździki, młotek, klej, nożyczki

Jak zrobić dekorację ze zdjęć

  1. Wydrukuj kilka lub kilkanaście zdjęć. Możesz wybrać zarówno zdjęcia poziome lub pionowe, albo też stworzyć kolaż ze zdjęć dwojakiego rodzaju. Drukując zdjęcia warto zastanowić się, czy mają być utrzymane w czarno-białej czy kolorowej tonacji. Warto wziąć pod uwagę wystrój i motyw przewodni wnętrza, w którym znajdzie się dekoracja ze zdjęć tak, aby wszystko dobrze ze sobą współgrało.
  2. Przygotuj tekturki lub kartoniki, na których umieścisz zdjęcia. Możesz je zakupić w sklepie papierniczym lub wykonać samodzielnie, poprzez pocięcie większego kawałka tektury. To od Ciebie będzie zależało, czy będą one różno czy jednokolorowe. Jeśli nie możesz się zdecydować, albo po prostu nie jesteś przekonany do wielobarwnej dekoracji, dobrym rozwiązaniem będą tekturki o naturalnej, brązowo-beżowej barwie.
  3. Przyklej zdjęcia do wybranych wcześniej kartoników. Jeśli zdjęcia są za duże – możesz je po prostu przyciąć lub nadać im oryginalny kształt np. serca, koła czy owalu. Kształt zdjęcia zależy tylko i wyłącznie od Ciebie.
  4. Rozciągnij sznurek w wybranym uprzednio miejscu i przymocuj do ściany lub mebli za pomocą małych gwoździków. Możesz także użyć specjalnych haczyków do wieszania ozdób ściennych, które możesz zakupić w sklepach internetowych firm zajmujących się designem.
  5. Następnie za pomocą spinaczy przypnij zdjęcia do sznurka. Zadbaj o to, aby kolor spinaczy pasował do koloru zdjęć i tekturek. Jeśli wybrałeś tekturę o naturalnej barwie, możesz zdecydować się na drewniane spinacze. Te wyglądają niebanalnie, gdy pomaluje się je np. białą emalią – efekt gwarantowany!

Dodaj Komentarz