Jaki kupić sejf?

Opublikowane przez Redakcja 24/02/2012 0 Komentarzy 1207 odsłon

Kiedy chcemy ochronić nasze pieniądze, kosztowności, dokumenty czy inne wartościowe rzeczy będące w naszym posiadaniu warto rozpatrzyć w tym celu zakup sejfu. Przeznaczone są one przede wszystkim do przechowywania dóbr materialnych. Sejf to stalowe, niepalne pudło bądź szafa, często taką nazwę nosi miejsce w banku o stalowych, żelbetowych ścianach, często mające opancerzone kodowane drzwi z zainstalowanym systemem alarmu automatycznego.
Dokonując wyboru sejfu należy dużą uwagę zwrócić na:
– masę,
– typ zamku,
– wymiary strony wewnętrznej i zewnętrznej,
– objętość części wewnętrznej,
– możliwość przekodowania.

Sejfy dzięki wzmocnionym konstrukcjom dają wysoki poziom ochrony antywłamaniowej. Wśród wielu ich rodzajów wyróżnić można: sejfy domowe, sejfy ścienne, sejfy meblowe oraz gabinetowe. Można je podzielić również ze względu na niebezpieczeństwa przed którymi chronią, będą to: sejfy odporne na włamania, na ogień lub mające obie te cechy. Warto wiedzieć, że w sejfach odpornych na włamania powinno przechowywać się wyroby jubilerskie oraz pieniądze, zaś w tych ognioodpornych nośniki informacji, dokumenty. Sejfy posiadają specjalny system klas odporności od 0 do XIII. Istotne też jest to, że cena sejfów antywłamaniowych jest wyższa niż tych odpornych na ogień. Ważne znaczenie ma też fakt, że sejfy objęte są gwarancją oraz, że nie lubią się psuć i służą latami.

Wybierając rodzaj zamka należy wziąć pod uwagę rodzaj przechowywanych rzeczy, i jeśli będą to przedmioty wartościowe najlepiej zastosować dwa zamki, z odmiennym działaniem, zaś w sytuacji gdy nie jest to konieczne warto zainwestować w sejf z zamkiem elektronicznym czy szyfrowym mechanicznym.

Po zakupieniu sejfu trzeba zastanowić się gdzie i jak go zamocować, przy czym producenci polecają montaż sejfu do ściany nośnej budynku czy podłogi. Warto też zainwestować w kamery ip, które w razie napadu zarejestrują każdy szczegół zdarzenia.

Dodaj Komentarz