Jaki materac dmuchany wybrać?

Opublikowane przez Redakcja 29/11/2013 0 Komentarzy 1243 odsłon

Kiedyś z materacy dmuchanych korzystaliśmy tylko podczas wyjazdów, obecnie coraz częściej kupujemy je do użytku codziennego. To idealne rozwiązanie w nowym, nieumeblowanym domu, bo przecież do momentu kupienia łóżka musimy na czymś spać.

colourful-summer-962978-m Materace jeszcze do niedawna produkowane były tylko w jednym – standardowym kształcie, obecnie coraz częściej spotykamy się z kanapami, fotelami, sofami oraz pufami dmuchanymi. W porównaniu do standardowych mebli są bardzo tanie i łatwe w przemieszczaniu. Warto więc zaopatrzyć się w dmuchany mebel, który z pewnością przyda nam się w domu, ogrodzie, na plaży czy w basenie.

Materace welurowe

Na rynku dostępne są jedno i dwu osobowe materace welurowe, które z powodzeniem zastąpić mogą łóżko. Wykonane są z wytrzymałego tworzywa PCV, z wierzchu materace pokryte są miękkim welurem. Waga materacy waha się od 3kg do 8 kg. Minęły już czasy, kiedy to własnoręcznie musieliśmy napełnić materace powietrzem – obecnie wszystkie materace welurowe zaopatrzone są w pompkę na prąd – wystarczy tylko podłączyć materac do prądu, by już za kilka chwil cieszyć się napompowanym materacem. Takie materace to doskonałe rozwiązanie w momencie gdy zaskoczą nas niespodziewani goście.

Cena materacy welurowych waha się od kilkudziesięciu do kilkuset złotych.

Materace plażowe

Wykonane są z wytrzymałego tworzywa PCV, to idealne rozwiązanie dla dzieci, które z pewnością polubią takie materace. Dostępne są w różnych kolorach, rozmiarach i kształtach.

Ceny materacy plażowych wahają się od kilkudziesięciu do ok. 200zł.

Na co powinniśmy zwrócić uwagę przy kupnie dmuchanego materaca?

  • materiał z jakiego został wykonany, (jego jakość, wytrzymałość)
  • szczelny system zaworów,
  • ilość komór,
  • zestaw naprawczy w komplecie (łatki + klej)

Doskonały zestaw materacy przygotowała firma Intex – , która w swojej ofercie posiada różnego rodzaju dmuchane materace, począwszy od wygodnych kanap, przez standardowe jedno- i dwuosobowe materace, aż do wygodnych dmuchanych kanap i foteli.

Dodaj Komentarz