Jakie pokrycie dachowe wybrać?

Opublikowane przez Redakcja 01/10/2013 1 Komentarz 7437 odsłon

Wśród mnóstwa ofert przeróżnych pokryć dachowych, trzeba wybrać to odpowiednie dla naszego domu. Jak się za to zabrać? Jaki materiał będzie odpowiedni? Zdecydować się na blachodachówkę, czy może pokrycie ceramiczne?pokrycie dachowe

Każdy zdaje sobie sprawę, że dach musi być odporny na wszystkie negatywne działania warunków klimatycznych. Zarówno przy srogiej zimie jak i przy sporych upałach. Należy odpowiednio wybrać pokrycie dachowe, aby nie być zmuszonym wymieniać go w najbliższych latach.

Blachodachówka czy pokrycie ceramiczne?

Każdy wybór będzie miał sporo zalet. Z pokryć blachowych, popularne są ostatnio blachy szwedzkie. Z samej nazwy można wywnioskować, że świetnie powinny sprawować się przy każdej pogodzie. Skandynawski klimat sprawdził wytrzymałość na intensywne opady deszczu, zalegający śnieg czy skrajne temperatury. Dzięki różnorodności ofert obecnych na rynku, można bez problemu dopasować odpowiednią blachę do swojego domu.
Kolejnym ich atutem jest lekkość i możliwość ich montowania w różny sposób.
Na popularności zyskały także tanie i lekkie dachówki bitumiczne, jednak nie wszystkim   odpowiadają pod względem wizualnym.

Całkiem inaczej wyglądają dachówki ceramiczne i cementowe. W ubiegłych czasach były to najczęściej stosowane pokrycia dachowe. charakteryzują się niezwykłą trwałością i dużą odpornością na warunki atmosferyczne. Poza tym są ekologiczne i ognioodporne.

Przed wyborem pokrycia dachowego, najlepiej skonsultować się z ekspertem w tej dziedzinie. Pomoże nam wybrać odpowiednie i dopasowane do naszych możliwości finansowych. Ważne, by było również odpowiednio zamontowane, aby służyło nam na długie lata.

There is 1 Comment

  1. Esterro pisze:

    Tylko blachodachówka. Polecam takie zakupy jak pokrycia, folia pod dach i wszelkie inne akcesoria kupować w Castoramie http://www.castorama.pl/produkty/budowa/dach-i-rynny/pokrycia-dachowe/folie-i-membrany/membrany-dachowe.html Duża oszczędność.

Dodaj Komentarz