Kaloryfer ozdobny – podstawa w aranżacji nowoczesnych wnętrz

Opublikowane przez ekipeo 08/06/2015 0 Komentarzy 1804 odsłon

Nowoczesne wnętrza są urządzane tak, by każdy element, jaki się w nich znajduje, nadawał im niepowtarzalne charakteru. Również kaloryfery stanowią istotną część współczesnej aranżacji. Dlatego też na rynku pojawiły się kaloryfery ozdobne o bardzo szerokim spektrum zastosowania, które łączą kwestie funkcjonalne z estetycznymi.

Kaloryfery ozdobne a tradycyjne

Podstawową różnicą pomiędzy kaloryferami tradycyjnymi a ozdobnymi są ich walory estetyczne. Kaloryfery ozdobne wyróżnia dbałość o najmniejszy detal, przez co są to produkt nie tylko stylowe, ale również funkcjonalne. Zapewniają komfort cieplny i w przeciwieństwie do kaloryferów tradycyjnych, użytkownikowi zależy raczej na ich wyeksponowaniu niż ukryciu. Dlatego też, grzejnik dekoracyjne idealnie komponują się z nowoczesnymi aranżacjami wnętrz i nadają pomieszczeniom designerskiego charakteru.

bICi3Wyma5PcqKPSmmSr,start07_indivi_new

Zastosowanie kaloryferów ozdobnych

Wyróżnia się dwa zasadnicze typy grzejników dekoracyjnych: pionowe i poziome. Kaloryfery pionowe stanowią idealne rozwiązania dla powierzchni wąskich, natomiast poziomem są dedykowane do odpowiednio szerokich pomieszczeń. Grzejniki ozdobne stosuje się zarówno w salonie, sypialni, pokojach dziecięcych, jak i łazience.

W salonach najczęściej stosuje się grzejniki w odcieniach czerni, chromu i tytanu. Jednak wybór konkretnego modelu zależy tak naprawdę wyłącznie od stylu aranżacji salonu i indywidualnych oczekiwań. Różnorodność dostępnych produktów sprawia, iż możliwości jest naprawdę wiele.

Z kolei w przypadku przedpokojów zastosowanie znajdują grzejniki dekoracyjne, które łączą funkcje kaloryfera i ławki, na której można usiąść i chociażby założyć obuwie. Równie dużym zainteresowanie cieszą się także modele naściennie, których formy, kształty i materiały są bardzo zróżnicowane – od grzejników chromowanych po miedziane, malowane czy niklowane.

Łazienka jest specyficznym pomieszczeniem. Jednak również i tu świetnie sprawdzają się kaloryfery dekoracyjne. W tym pomieszczeniu najczęściej stosuje się nowoczesne grzejniki suszarkowe, które umożliwiają suszenie, a jednocześnie nadają łazience niepowtarzalnego stylu. W zależności od indywidualnych preferencji, grzejniki mogą być matowe, błyszczące czy też wykonane z hartowanego szkła.

Współczesna oferta grzejników ozdobnych jest bardzo zróżnicowana i pozwala znaleźć rozwiązanie idealne do każdego wnętrza. Wystarczy tylko sprecyzować swoje potrzeby i oczekiwania.

Artykuł powstał przy współpracy

Dodaj Komentarz