Kawa Lavazza – sprawdź, co musisz o niej wiedzieć

Opublikowane przez ekipeo 25/11/2022 0 Komentarzy 138 odsłon
Kawa Lavazza – sprawdź, co musisz o niej wiedziećTrudno znaleźć Włocha, który nie wiedziałby, czym jest kawa marki Lavazza. Produkt ten od pewnego czasu sporą popularność zdobywa także w Polsce i to nie bez powodu. Ta kawa, pochodząca prosto z Włoch, zachwyca swoim głębokim smakiem, aromatem oraz różnorodnością. Co każdy miłośnik kawy powinien o niej wiedzieć? Jaka jest jej historia? Tego wszystkiego dowiesz się z naszego artykułu.

Historia kawy Lavazza

Historia tej wyśmienitej kawy ma swoje początki w 1895 roku w Turynie we Włoszech. Wówczas młody mężczyzna, Luigi Lavazza, otworzył swój pierwszy sklep i zajął się sprzedażą ziół, mydeł oraz preparatów leczniczych. Dopiero z czasem w jego asortymencie pojawiła się kawa – Luigi zainteresował się nią, podróżując po Brazylii.

Rozpoczęcie działalności firmy Lavazza przypada dopiero na 1927 rok, kiedy to ziarnista kawa tej marki trafiła na rynek. W ten rodzinny interes zaangażowana była żona Luigiego oraz jego dzieci. Kawy marki Lavazza były innowacyjnym produktem we Włoszech – proponowano mieszanki różnych ziaren, podczas gdy inni producenci oferowali wyłącznie jeden rodzaj kawy. To sprawiło, że Lavazza zyskała popularność, która z czasem poszerzyła się o całą Europę, a nawet świat.

Kawa Lavazza i jej rodzaje

Kawa Lavazza to produkt, który bez trudu znajdziesz w każdym większym sklepie lub hipermarkecie. Zaopatrzysz się w niego także w dobrych sklepach internetowych. Jak już wiesz, Lavazza to kawa, która ma wiele wariantów. Czym się charakteryzuje każdy z nich? Już spieszymy z odpowiedzią.

Lavazza występuje w trzech podstawowych wariantach. Może to być kawa:

  • ziarnista,
  • mielona,
  • rozpuszczalna.

Każda z nich jest dostępna w kilku, a nawet kilkunastu rodzajach, różniących się intensywnością, smakiem oraz sposobem palenia.

Jakich kaw Lavazza warto spróbować?

Spośród kaw Lavazza największą popularnością cieszy się Qualità Rossa, będąca unikalnym połączeniem mieszanek Robusta i Arabica. Charakteryzuje się delikatnym, a jednocześnie wyrazistym smakiem. Jest to uniwersalna kawa, która doskonale smakuje zarówno z mlekiem, jak i bez. Miłośnicy włoskiego, intensywnego espresso powinni zasmakować kawy Espresso Italiano Classico. Produkt ten powstał z ziaren 100% Arabica, przez co kawa cechuje się mocnym aromatem. Stworzysz z niego zatem doskonały napój, który będzie wybornie smakować, niezależnie od pory dnia. Nieco lżejszą propozycją jest Caffè Crema Classico, która pozwoli Ci na wyczarowanie kawy Creme o delikatnym smaku i lekkiej piance.

Dodaj Komentarz